نمایش همه
 • زندگی رنگی ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۱۱:۰۶

  افسردگی نتیجه فرار از زندگی رنگی/ چرا ایرانیان از تنوع رنگی فراری هستند؟

  بسیاری از مردم ایران در انتخاب رنگ لباس، خودرو و دکوراسیون منازل خود از رنگ های شاد استفاده نمی‌کنند و برعکس رنگ هایی را انتخاب می کنند که نشان دهنده افسردگی یک فرد است.

 • وجه اشتراک بیماری روانی و خشونت ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۴

  وجه اشتراک بیماری روانی و خشونت!!!

  اگرچه مردم جامعه بر این تفکر هستند که بیماری روانی و خشونت غالبا همراه یکدیگر هستند، اما بر اساس نتایج یک تحقیق جدید نمی‌توان گفت که این تفکر کاملا درست و دقیق است

 • افکار منفی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۸

  چند راه ساده برای جلوگیری از افکار منفی

  افکار منفی می تواند زندگی شما را بهم بریزد و پایه های شخصیتتان را متزلزل کند. اضطراب و استرسی را به شما وارد می کند که باعث می شود لذت زندگی کردن از شما سلب شود.

 • 13 ویژگی ادم نرمال ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۴

  سیزده ویژگی آدم های نرمال

  ۱۳ویژگی آدم های نرمال:یعنی ایمان به خداوند، ایمان به ارزش‌ها، ایمان به مقدسات تعریف شده که بخشی از آن به مقدسات و ارزش‌های متعالی برمی‌گردد و بخشی از آن نیز به اخلاق و صفات خوب متعالی مانند توکل، امید و... مربوط می‌شود و فرد نرمال چنین اخلاقی دارد و به آنها تمسک می‌جوید.

 • روزمرگی ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۵۲

  بلایی که "روزمرگی" بر سرتان می آورد

  سبک زندگی ارتباط تنگاتنگی با سلامت روان دارد و کوچک‌ترین بی‌توجهی به آن ممکن است تبعات ناگواری را به همراه داشته باشد.

 • عادات روزمره ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۲:۰۵

  عادات روزمره‌ای که شخصیت ما را لو می‌دهد!

  از خوردن غذاهای تند تا آواز خواندن در زیر دوش حمام، شاید باورتان نشود ولی همین رفتارهای ساده می توانند بیانگر موارد مختلفی از شخصیت شما باشند.

 • نه گفتن ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۱۲

  چه کنیم که بعد از نه گفتن وجدانمان عذاب نکشد!

  نه گفتن به درخواست یا چیزی که خودتان بهتر از بقیه می دانید امکان پذیرفتن آن را ندارید یکی از دشواری های روابط اجتماعی است. یک واژه دو حرفی که گاهی گفتن یا نگفتنش برای افراد دردسرساز می شود.

 • موفقیت ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۱۵

  با این نکات در هر کاری موفق باشید

  «به آرامی آغاز به مردن می‌کنی اگر سفر نکنی، اگر کتابی نخوانی، اگر به اصوات زندگی گوش ندهی، اگر از خودت قدردانی نکنی. به آرامی آغاز به مردن می‌کنی زمانی که خودباوری را در خودت بکشی، وقتی نگذاری دیگران به تو کمک کنند. به آرامی آغاز به مردن می‌کنی اگر برده عادات خود شوی، اگر همیشه از یک راه تکراری بروی، اگر روزمرگی را تغییر ندهی، اگر رنگ‌های متفاوت به تن نکنی. امروز زندگی را آغاز کن! امروز مخاطره کن! امروز کاری کن! نگذار که به آرامی بمیری! شادی را فراموش نکن! پابلو نرودا» با این نکاتی که درادامه میخوانید در هرکاری موفق باشید

 • تشخیص احساسات با وای فای ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۰۷

  تشخیص احساسات درونی افراد با کمک امواج وای فای ممکن شد

  دانشمندان با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی شیوه‌ای جدید و مبتکرانه برای خواندن احساسات و پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی ابداع کرده اند.

 • هموفیلی ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۳:۰۶

  به مناسبت هفته حمایت از بیماران هموفیلی؛

  بدانیم هموفیلی چیست!؟!

  اول تا هفتم مردادماه به عنوان هفته حمایت از بیماران هموفیلی نامگذاری گردیده است. در این هفته با هدف درک بیشتر این بیماری و اختلالات خونی ارثی و به منظور حمایت از این گروه از بیماران در سراسر کشور برنامه‌هایی در نظر گرفته می‌شود.

 • زندگی ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۴:۰۳

  ۵ درس زندگی که بسیاری آن‌ها را دیر یاد می‌گیرند

  هرچند سن تنها یک عدد است؛ اما بعضی چیزها را بهتر است تا وقتی هنوز جوان هستید یاد بگیرید.

 • سندرم کنترل اوضاع ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۰۹

  اگر این نشانه ها را دارید مبتلا به سندرم «وسواس کنترل اوضاع» هستید

  افراد مبتلا به سندرم وسواس کنترل اوضاع ترجیح می‌دهند که بعد از چیده شدن ظرف‌های غذا در ماشین ظرف‌شویی توسط همسرشان، خودشان ظرف‌ها را دوباره در جای مناسب قرار بدهند، چون بی‌نظمی واقعا وجودشان را آشفته می‌کند.

 • پیاده روی ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۰:۲۱

  راه بروید تا ایده‌ها در ذهنتان پرورش یابند

  محققان دریافته‌اند که راه رفتن قدرت ایده پردازی را در ذهن انسان تقویت می‌کند.

 • تاشیر زندگی مدرن ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۲:۵۸

  سلامت جسم و روان؛

  چگونه تحت تاثیر زندگی مدرن قرار می گیرد؟

  با پر رنگ شدن هرچه بیشترِ سبک زندگی مدرن، کارشناسان همواره به بررسی تاثیر این شیوه زندگی بر سلامت جسم و روان انسان‌ها می‌پردازند.

 • عصبانیت ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۸

  چگونه با یک فرد عصبانی برخورد کنیم؟

  عصبانیت و خشم عکس العملی کاملا طبیعی از یک انسان سالم است اما اگر کنترل نشود می تواند منجر به ایجاد مشکلات اساسی و جدی شود.

 • درمان با کنه ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۰:۴۱

  درمان بیماری قلبی با بزاق کنه

  محققان می گویند از بزاق کنه می توان برای درمان 'میوکاردیت'، نوعی بیماری خطرناک قلبی که می تواند سبب مرگ ناگهانی جوانان شود، استفاده کرد.

 • کاهش استرس ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۹:۵۵

   کاهش استرس با راهکاری چند دقیقه ای

  استرس بخش جدا نشده ای از زندگی هر روز ماست. اما راههایی وجود دارد که می تواند استرس ما را کاهش دهد. یکی از این روش ها که در ژاپن بسیار رایج است، در کمترین زمان بیشترین تاثیر را می گذارد و از استرس تان به مقدار زیادی می کاهد.

 • پرتونگاری ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۲:۵۹

  راهکاری برای کاهش میزان پرتوگیری بیماران و پزشکان از دستگاه‌های تصویربرداری

  محققان کشور در مطالعات اخیر خود توانستند راهکاری برای ارتقای سیستم‌های پرتابل پرتونگاری موجود ارائه دهند که به گفته آنها کاربردی کردن این روش می‌تواند منجر به کاهش میزان پرتوگیری بیماران و پرتونگاران و همچنین کاهش هزینه‌های به‌روز رسانی این سیستم‌ها در بخش سلامت کشور شود.

 • جلیقه هوشمند ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۱:۳۲

  با تلاش پژوهشگران کشور محقق شد؛

  ساخت جلیقه هوشمند با قابلیت ارسال علائم حیاتی بیمار به پزشک

  محققان کشور جلیقه هوشمندی را عرضه کردند که قادر به ارسال نوار قلب و علایم حیاتی بیمار به پزشک است.

 • خصوصیات ماه ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۶

  خصوصیات غافلگیرکننده‌ای از ماه که شاید تاکنون نمی‌دانستید

  کره ماه نزدیک‌ترین همسایه کیهانی زمین و تنها قمر آن است، اما ماه فقط یک نور بزرگ زیبا در آسمان نیست بلکه ویژگی‌های منحصر به فرد و اعجاب آوری دارد.

 • روزه دار ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۳:۴۸

  اشتباهاتی که روزه دارها را چاق می کند

  ماه رمضان، ماه تمرین پرهیزگاری برای نزدیک‌تر شدن به خدا. گرچه پرهیز از خوردن و آشامیدن برای زمانی نزدیک به 16 ساعت در خردادماه برای بسیاری از روزه‌داران مفهومی جز عمل کردن به یکی از واجبات دینی ندارد، اما نباید فراموش کنیم که اصل اساسی روزه‌داری، جدا از جنبه معنوی آن بر حفظ سلامت استوار است. به بیان دیگر، انجام این فریضه نباید به معنای بی‌توجهی به حفظ و رعایت اصول سلامت باشد.

 • مسابقات دکتر نواب بنیاد کاوش ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۰۸

  مسابقات علمی-دانشجویی«دکتر نواب» پایان یافت/«رفسنجان» تیم نخست

  دانشگاه‌های رفسنجان، زاهدان و شهید بهشتی موفق به کسب رتبه‌های برتر در پنجمین دوره مسابقات علمی-دانشجویی«دکتر نواب» شدند.

 • پیوند اعضا ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۰:۱۲

  به مناسبت روز پیوند اعضا بدن؛

  شگفت‌انگیزترین جراحی‌های پیوند عضو در جهان

  پیوند اعضاء یکی از مهمترین اعمال جراحی برای نجات جان انسان‌ها است و در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است.

 • گریه ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۹:۴۹

  گریه چه فوایدی دارد؟

  گریه کردن یک رفتار معمول در انسان‌هاست و از احساسات مختلف ناشی می‌شود، محققان دریافته‌اند که گریه کردن می‌تواند برای جسم و روان فایده داشته باشد و این فوائد با اولین گریه نوزاد در زمان تولد شروع می‌شود.

 • روز جهانی خنده ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۹:۵۷

  به مناسبت روز جهانی خنده؛

  روزی برای خنده بی وقفه و بی بهانه

  روز جهانی خنده هر سال در نخستین یکشنبه ماه می مصادف با امروز برگزار می‌شود. نخستین جشن در ۱۱‌ژانویه‌۱۹۹۸، در بمبئی هند بود که دکتر مادان کاتاریا، بنیانگذار حرکت یوگای خنده آن را به راه انداخت.

 • اصلاحیه ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۴:۰۱

  بررسی اپلیکیشن محبوب این روزها؛

  "فیس‌اپ" چطور کار می‌کند؟

  مدتی است اپلیکیشن جالبی بنام "فیس‌اپ" بیشتر کاربران گوشی‌های هوشمند حتی چهره‌های معروف را درگیر خود کرده است؛ حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که کارکرد این برنامه چگونه است و فیس اپ با چه مکانیزمی ما را پیر، جوان، زن یا مرد می‌کند؟

 • تست روانشناسی ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۳۲

  به مناسبت روز جهانی روانشناس و مشاور:

  به تستهای روانشناسی در فضای مجازی اعتماد نکنید

  این روزها صفحات مجازی پر هستند از انواع و اقسام تستهای روان شناسی واینگونه به نظر می‌رسد که این تستها جذابیت زیادی برای افراد دارد؛لیکن باید دید این تستها تا چه میزان معتبر بوده وآیا قادر به شناسایی شخصیت افراد هستند؟

 • شروع هفته خوب ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۱۰

  شروع یک هفته موفق با ۱۰ راز

  برای شروع یک فعالیت جدید و شروع کارها هیچ وقت دیر نیست اما ما اغلب عادت کرده ایم آن را به شروع هفته یا شنبه موکول کنیم، امروز همان روز است پس بیایید شروع کنیم؛

 • چرخ زندگی ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۸:۲۹

  چـرخ زنـدگی تـان چگونه میچرخد؟

  آیا چرخ زندگی من خوب می چرخد؟ آرام است یا تند؟ این سئوالی است که هر چند یکبار از خود پرسیده ایم یا شاید سئوالی باشد که از یکدیگر می پرسیم، این مقاله به چگونگی چرخه زندگی و حرکت آن به سمت جاده آرامش و زندگی شاد می پردازد.

 • افسردگی ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۹:۴۹

  افسردگی و ۹ باور غلط

  اگرچه افسردگی بیش از ۱۰ درصد جمعیت عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما هنوز تصورات و اسطوره‌ها در مورد این بیماری ادامه دارند. به منظور تسخیر افسردگی، این مهم است که در مورد آن حقایق درست به جمعیت عمومی، آموزش داده شود.