نمایش همه
 • روز ملی فرهنگ عمومی ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۰۸:۳۸

  14 آبان، روز ملی "فرهنگ عمومی"

  فرهنگ عمومی، وجوهی از فرهنگ یک جامعه است که عامه مردم ضمن اینکه از آن اثر می‌پذیرند، بر آن تأثیر می‌گذارند. مردم بی‌اختیار از فرهنگ جاری الهام می‌گیرند و با کنش و یا واکنش‌های خود در تقویت یا تغییر آن سهیم‌اند. لذا شکل‌گیری و همچنین تغییر فرهنگ عمومی در فرایندی تاریخی، تدریجی و نامحسوس میسر است، از همین روست که برای فرهنگ عمومی نمی‌توان مبدع، مخترع و سازنده‌ای جز همه آحاد مردم و کلیت جامعه معرفی کرد. همچنان که خرده‌فرهنگ‌هایی را که مختص بخش‌های خاص جامعه است، نمی‌توان به عنوان فرهنگ عمومی تلقی کرد.

 • محمد حسین فهمیده ۱۳۹۶-۰۸-۰۸ ۱۲:۰۷

  به مناسبت سالروز شهادت محمدحسین فهمیده

  محمد حسین فهمیده، فرزند محمد تقی در سال 1346 در خانواده‌ای مذهبی در محله پامنار شهر قم چشم به جهان گشود.رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ تر است، با نارنجک ، خود را زیر تانک دشمن انداخت وآن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.

 • نابینا ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۰۹:۴۲

  23 مهرماه روز جهانی نابینایان

  َ«عصای سفید» یک سمبل بین المللی است که طی رعایت و تدوین حقوق نابینایان به دولت ها، کشورها و مؤسسات نابینایی جهان توصیه شده است.

 • حافظ ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۲:۰۸

  به مناسبت گرامیداشت حافظ

  هرساله در تاریخ ۲۰ مهرماه مراسم بزرگ‌داشت حافظ در محل آرامگاه او در شیراز با حضور پژوهشگران ایرانی و خارجی برگزار می‌شود. مطابق تقویم رسمی ایران این روز روز بزرگ‌داشت حافظ نامیده شده است.

 • سینما ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۱۱:۴۸

  به مناسبت روز ملی سینما

  معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در راستای اهداف فرهنگی وزارت بهداشت با توجه به این مهم از تمامی امکانات در دسترس جهت ایجاد آشنایی و درک هرچه بهتر دانشجویان از نقش این هنر در بدنه ی جامعه با حمایت از کانون فیلم و عکس دانشگاه و حمایت از دانشجویان علاقمند به فعالیت و مطالعه دراین عرصه سعی در اعتلای روح امید و شوق پیشرفت و انگیزه ی کار و تلاش و اعتماد به نفس و رواج اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی در بین دانشجویان دارد.

 • دکتر ساسان موگهی ۱۳۹۶-۰۶-۱۸ ۱۸:۲۸

  پیام تبریک معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به مناسبت عید غدیرخم

  دکترساسان موگهی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در پیامی عیدسعید غدیر خم را تبریک گفت.

 • وزیر بهداشت ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۵۶

  وزیر بهداشت در جشنواره عمران سلامت:

  اقدام بی نظیر دولت یازدهم در نظام سلامت/ رضایت ۸۰ درصدی مردم از خدمات سلامت

  وزیر بهداشت، اقدامات دولت در حوزه سلامت کشور را بی نظیر خواند و گفت: انقلابی بی نظیر در تاریخ نظام سلامت ایران رخ داده است و مردم امیدوار شده اند، نگذاریم با جو سازی و اتهام زنی مردم نا امید شوند.

 • بلب ۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۰۹:۲۸

  شهادت مظلومانه فاطمه الزهرا(س) تسلیت باد

 • ورود امام ۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۴:۳۵

  ورود تاریخی امام خمینی به ایران سرآغازی بر وحدت و انسجام ملی گرامی باد

 • ایران ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۹:۳۳

  زندگی‌نامه خودنوشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

 • ضرورت هفته وحدت در جامعه اسلامی ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۰:۰۲

  به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت

  ضرورت هفته وحدت در جامعه اسلامی

  قطعا اگر وحدت در شرایط موجود وجود داشته باشد دنیای اسلام با یک اقتدار و عظمت مثال زدنی از یک طرف می توانند مشکلات داخلی را حل کنند و به سوی ارتقاء و ترقی پیش روند .

 • روز دانشجو ۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۱۵:۰۵

  دانشجو روزت مبارک

 • 13 آبان ۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۰۸:۱۶

  روز دانش‌آموز گرامی باد

 • آغاز هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر گرامی باد ۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۰۸:۲۵

  آغاز هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر گرامی باد

  هفته اول شهریورماه، به مناسبت شهادت دو دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، شهید محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و شهید حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر (نخست وزیر) هفته دولت نام گرفته است. در طی این هفته، مردم با عملکرد و دستاوردهای دولت در زمینه های گوناگون عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آشنا می شوند. هیئت دولت با توجه به وصیت نامه سیاسی ـ الهی امام خمینی رحمه الله و رهنمودهای مقام معظم رهبری، می کوشد در زمینه های گوناگون به موفقیت های بیشتر و مهم تری دست یابد و آینده بهتری برای ملت بزرگ و پرافتخار ایران به وجود آورد.