نمایش همه
 • روز غذا امروز ۰۹:۵۱

  ۲۴ مهر ماه روز جهانی غذا گرامی باد

 • ۱۴اکتبر؛ روز جهانی استاندارد ۱۳۹۷-۰۷-۲۲ ۰۹:۲۳

  ۲۲مهر ماه مصادف با ۱۴ اکتبر، روز جهانی استاندارد

  مؤسسه استاندارد در صورت کشف کالاهای غیر استاندارد و زیانبار برای سلامت مردم ، ضمن اعلام جرم علیه تولید کنندگان آن کالاها و تقاضای مجازات برای متخلفان از مراجع قضایی ، فرآورده های غیر استاندارد را از مراکز تولید، توزیع و فروش جمع آوری و از ورود آنها به بازار جلوگیری بعمل می آورد.

 • ولادت با سعادت امام محمد باقر علیه السلام مبارک باد ۱۳۹۷-۰۷-۲۱ ۰۹:۱۱

  سوم صفر؛ ولادت امام محمد باقر (ع)

  امام محمد باقر علیه‌السلام در سال 57 هجری قمری در مدینه متولد شد

 • نیرو ۱۳۹۷-۰۷-۱۴ ۰۹:۱۵

  هفته نیروی انتظامی بر دریا دلان عرصه امنیت و افتخار گرامی باد

  مردان مرد وطنم، رهروان سبز پوش شهادت: روزتان مبارک.

 • میرزا جواد ۱۳۹۷-۰۷-۰۹ ۰۸:۴۶

  ۹ مهر ۱۲۸۶ خورشیدی، ثبت اولین اعتصاب کارمندان در ایران

  نهم مهرماه ۱۲۸۶ اعتصاب کارکنان وزارت امور خارجه به نتیجه رسید و میرزا جواد خان سعدالدوله از سمت وزیر امور خارجه برکنار و این سمت به علاء السلطنه داده شد.

 • نوروز ۱۳۹۷-۰۷-۰۸ ۰۹:۰۵

  اولین ثبت جهانی نوروز به عنوان میراث غیر ملموس جهانی، در ۸ مهر ۱۳۸۸ خورشیدی

  «نوروز» در فهرست میراث جهانی ثبت شد، چون پنج کشور تمایل داشتند تا این آیین باستانی را مشترک با کشورهای همسایه خود در سطحی گسترده‌تری به‌عنوان یک آیین باستانی به ثبت جهانی برسانند.

 • روز اتش نشانی ۱۳۹۷-۰۷-۰۷ ۱۰:۰۲

  7مهر، روز ملی ایمنی و آتش نشانی

  آتش‌نشانی یا اطفاء حریق مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با آتش بوسیله خاموش کردن، کنترل و یا هدایت آتش‌های ناخواسته انجام می‌گیرد. اهداف آتش‌نشانی حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست است.

 • حصر آبادان ۱۳۹۷-۰۷-۰۴ ۰۹:۵۴

  ۵ مهر سالروز شکست حصر آبادان در سایه اتحاد و همدلی ملی ودر عملیات ثامن الائمه

  عملیات ثامن الائمه از مهمترین نبردهای دوران دفاع مقدس است که سبب شکسته شدن حصر آبادان و ناکامی رژیم بعث در دستیابی به این شهر شد. در واقع پیروزی در این نبرد با اتحاد و همدلی ملت در سایه ولایت پذیری و پیروی از رهنمون های رهبری فرزانه تبلور یافت و از اقتدار، صلابت و ایثار رزمندگان این مرز وبوم حکایت داشت.

 • کنفرنس سلامی ۱۳۹۷-۰۷-۰۳ ۱۰:۱۸

  سوم مهر، سالروز تاسیس سازمان کنفرانس اسلامی در سال ۱۳۴۸ خورشیدی

  سازمان کنفرانس اسلامی با ۵۷ کشور عضو در چهار قاره جهان یکی از سازمان‌های بین‌المللی کنونی جهان به شمار می‌رود. ۵۷ عضو سازمان کنفرانس اسلامی (OIC)‌ در ۴ قاره جهان پراکنده‌اند. جز آلبانی که کشوری اروپایی است و ترکیه که خود را کشوری اروپایی به حساب می‌آورد و سورینام که عضو آمریکایی سازمان است، دیگر اعضای سازمان از قاره آسیا یا آفریقا هستند. همچنین، اعضاء براساس نوعی تقسیم بندی رسمی، به سه گروه عرب، آفریقایی و آسیایی تعلق دارند. گروه عرب و به ویژه کشورهای عرب عضو شورای همکاری خلیج فارس، کانون اصلی قدرت در سازمان به شمار می آیند.

 • دفاع مقدس ۱۳۹۷-۰۶-۳۱ ۰۸:۲۸

  31شهریور؛ آغاز هفته دفاع مقدس

  در 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد. صدام حسین رییس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد.

 • تسلیت ۱۳۹۷-۰۶-۲۰ ۱۱:۴۰

  ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) تسلیت باد

  عالم همه قطره و دریاست حسین، خوبان همه بنده و مولاست حسین ، ترسم که شفاعت کند از قاتل خویش، از بس که کَرَم دارد و آقاست حسین

 • جلال آل احمد ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۱۰:۰۳

  18 شهریور ۱۳۴۸ خورشیدی، درگذشت جلال آل احمد، نویسنده ایرانی

  آل احمد در سال ۱۳۲۳ به حزب توده ایران پیوست و عملاً از تفکرات مذهبی دست شست. دوران پر حرارت بلوغ که شک و تردید لازمه آن دوره از زندگی بود، اوج گیری حرکت های چپ گرایانه حزب توده ایران و توجه جوانان پرشور آن زمان به شعارهای تند وانقلابی آن حزب و درگیری جنگ جهانی دوم عواملی بودند که باعث تغییر مسیر فکری آل احمد شدند.

 • 17 شهریور ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۰۸:۱۸

  17شهریور ۱۳۵۷ خورشیدی، جمعه سیاه

  حادثه تظاهرات ۱۷ شهریور که به جمعه سیاه معروف شد، به واقعه کشتار تظاهرکنندگان در محلات فقیر نشین جنوب تهران و همچنین میدان ژاله، توسط نیروهای نظامی ارتش شاهنشاهی گفته می‌شود که در هفدهم شهریور ۱۳۵۷ و در جریان ناآرامی هایی که به پیروزی انقلاب ایران در این سال انجامید، رخ داد.

 • شهید آیت الله قدوسی ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۰۸:۵۸

  14شهریور، سالروز شهادت آیت الله علی قدوسی در سال ۱۳۶۰ خورشیدی

  آیت الله قدوسی، درس های مقدمات و سطح حوزه علمیه را نزد استادان وقت از جمله شهید آیت الله صدوقی آموخت و پس از آن به درس خارج آیت الله بروجردی راه یافت. همچنین او این افتخار را به دست آورد که از محضر امام خمینی رحمه الله در فقه و اصول استفاده کند و با همتی عالی، در سال۱۳۴۱ به مقام اجتهاد برسد.

 • تنفیذ ۱۳۹۷-۰۶-۱۳ ۰۸:۵۴

  ۱۳شهریور ۱۳۶۴ تنفیذ حکم ریاست جمهوری حضرت آیت الله خامنه ای

  تنفیذ حکم ریاست جمهوری حضرت آیت الله خامنه ای روایت تصویر

 • روز بهورز ۱۳۹۷-۰۶-۱۲ ۰۸:۲۶

  12 شهریور روز بهورز گرامی باد

  بهورزان؛ پیشگامان عرصه بهداشت و درمان و پیام آوران سلامت در دورترین نقاط کشور هستند که با تلاش و فعالیت شبانه روزی نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها و صیانت از سلامت مردم دارند.

 • صنعت چاپ ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۰۸:۳۰

  ۱۱ شهریور ماه روز صنعت چاپ گرامی باد

 • جنگ جهانی دوم ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۰۹:۵۲

  ۱۰شهریور ۱۳۱۸، آغاز جنگ دوم جهانی

  جنگ جهانی دوم، آتشی بود که شعله‏ های آن قسمت‏های وسیعی از دنیا را به کام خود کشید و هستی میلیون‏ها تن از مردم جهان را نابود کرد. این جنگ با حمله آلمان به لهستان و کشورهای همسایه آغاز شد و پس از مدتی به مناطق دیگر اروپا گسترش یافت.

 • غدیر ۱۳۹۷-۰۶-۰۷ ۰۸:۱۳

  عید غدیر ، عید بزرگ امامت و ولایت مبارک باد

  بر عید غدیر، عید اکبر صلوات بر چهره ی نورانی حیدر صلوات، بر فاطمه این عید هزاران تبریک بر یک یکِ اهل بیت کوثر، صلوات

 • میلاد امام هادی(ع) ۱۳۹۷-۰۶-۰۵ ۰۸:۱۱

  میلاد امام هادی (ع) مبارک باد

  ز سوی عرش رحمن، نوید شادی آمد، بشارت ای محبان، امام هادی آمد، کجایی یابن زهرا بده عیدی مارا که روح عشق و ایمان امام هادی آمد

 • روز کارمند ۱۳۹۷-۰۶-۰۴ ۰۸:۲۳

  چهارم شهریور، روز ملی کارمند

  کارمند کسی است که به ازای انجام کار فکری در دستگاهی اداری، حقوق دریافت می‌کند و بناست که به طور درازمدت اشتغال داشته باشد.

 • هفته دولت ۱۳۹۷-۰۶-۰۳ ۱۲:۴۸

  فرا رسیدن هفته دولت بر دولتمردان غیور مبارک باد.

 • عید قربان ۱۳۹۷-۰۵-۳۰ ۰۸:۰۸

  عیدقربان، عید سر سپردگی و بندگی مبارک

  نگارا عید قربان است قربانت شوم یا نه ؟ ، نگفتی یک دمی آیا که مهمانت شوم یانه ؟ برای طواف کویت جامه احرام بر بستم / گدای دوره گرد گوشه خوانت شوم یانه ؟

 • 28 مرداد(هفتم ذی الحجه ) شهادت امام محمد باقرعلیه السلام ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۰۸:۳۸

  ۲۸ مرداد – ۷ ذی الحجه ۱۴۳۹ – شهادت حضرت امام محمد باقر علیه السلام (۱۱۴ ه ق)

  مولا مولا ، ای آبروی دین ، خورشید پنجمین، ای آسمونی پا نکش ، این قدر روی زمین، ای جان من ، چی شد که پاره جیگری یاس بودی تو ، حالا شدی نیلوفری، لب تشنه ای ، تو این دمای آخری، حکایت غربت تست ، روضه ی ده سال منا گریز روضه های تو ، میره به سمت کربلا

 • خبرگان رهبری ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۰۹:۰۶

  24مرداد ۱۳۶۲ خورشیدی، آغاز به کار اولین مجلس خبرگان رهبری در ایران

  نخستین مجلس خبرگان رهبری، در شرایطی تشکیل شد که کشور در حال نبرد با حکومت عراق بود. ۱۹ آذر ۱۳۶۱ مردم به پای صندوق های رای رفتند تا نخستین خبرگان خود را انتخاب کنند. نزدیک به هیجده میلیون نفر در این انتخابات شرکت کردند. در این دوره ۷۵ نفر از نمایندگان مجلس خبرنگان تعیین شدند وانتخاب بقیه نمایندگان به دور دوم کشید. نخستین مجلس خبرگان رهبری که در واقع دومین مجلس خبرگان پس از مجلس خبرگان قانون اساسی بود در ساعت ۹:۱۰ دقیقه ۲۴ مرداد ۱۳۶۲ تشکیل شد و پیام امام خمینی در آن خوانده شد.

 • بحرین ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۰۹:۱۸

  ۲۳مرداد ۱۳۵۰ خورشیدی، تجزیه و جداسازی بحرین از خاک مقدس ایران

  ۴۷ سال پیش در چنین روزی جزیره بحرین، استان چهاردهم ایران در پی جدایی از سرزمین مادری، اعلام استقلال کرد و به کشوری مجزا تبدیل شد؛ ایران اولین کشوری بود که این استقلال را به رسمیت شناخت.

 • سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۰۹:۲۹

  اول ذی الحجه، روز ملی ازدواج در ایران، سالروز ازدواج حضرت علی (ع)و حضرت فاطمه (س)

  نخستین روز از آخرین ماه قمری، سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است. در این پیوند پر میمنت، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.

 • امام جواد ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۰۹:۱۸

  شهادت امام جواد علیه السلام تسلیت باد

  سلام به اشک! سلام بر غم! سلام بر غربت تو و بر تمام تنهایی ات، یا جواد الائمه! هر چند دست ما از آستان تو کوتاه است؛ امّا دل بر ضریح دیر آشنای تو بسته ‏ایم؛ تا با کرامت ازلی‏ت، گره گشای آرزومندی ما باشی. مولا جان! به صداقت اشک‏ها قسم، که نیازمندانِ آستان توایم؛ جرعه ‏ای از دریای معرفت ما را بنوشان!

 • رجایی ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۰۹:۱۷

  ۲۰مرداد ۱۳۵۹ خورشیدی، انتخاب محمدعلی رجائی به عنوان رئیس جمهوری ایران

  پس از عزل بنی صدر، براساس اصول ۱۳۰ و ۱۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، شورای موقّت ریاست جمهوری تشکیل شد. این شورا وظایف ومسؤولیت های ریاست جمهوری را موقتاً تا انتخاب رییس جمهور جدید برعهده داشت .اولین جلسه ی شورا، شامگاه سه شنبه دوم تیرماه با شرکت محمدعلی رجایی (نخست وزیر)، آیت اللّه بهشتی (رییس دیوان عالی کشور) و هاشمی رفسنجانی (رییس مجلس شورای اسلامی ) تشکیل شد.

 • روز خبرنگار ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۰۸:۴۴

  17 مرداد ماه روز خبرنگار مبارک باد

  17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی بر طلایه داران جبهه آگاهی و اطلاع رسانی مبارک باد.