نمایش همه
 • روز مقاومت و پایداری ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۷:۴۷

  چهارم خرداد ؛ « روز دزفول، روز ملی مقاومت و پایداری» مبارک باد.

  چهارم خرداد سالروز مقاومت جانانه مردم قهرمان دزفول در برابر موشک باران عراق در جنگ تحمیلی، موجب شد این تاریخ به نام روز ملی مقاومت و پایداری ـ روز دزفول در تقویم رسمی کشور ثبت و این شهر به عنوان پایتخت مقاومت ایران نامگذاری شود.

 • سالروز آزادی خرمشهر ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۹:۵۴

  سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، حماسه مهم تاریخ ایران

  سوم خرداد یک حماسه ملی است؛ خرمشهر از همان آغاز، خونین‌شهر شده بود، خرمشهر خونین ‌شهر شده بود تا طلعت حقیقت از افق غربت و مظلومیت رزم‌آوران و بسیجیان غرقه در خون ظاهر شود و اگر حضور ملت در صحنه جبهه‌های دفاع نبود، نه حماسه آن پیروزی تحقق می‌یافت و نه حماسه حضور مردم در جشن پس از پیروزی.

 • خلق حماسه ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۶:۳۶

  مشارکت حداکثری؛ گامی در مسیر دموکراسی

  مشارکت گسترده مردم در انتخابات ۹۶؛ علاوه بر رای آری مردم به تداوم تعامل و عقلانیت محوری؛ گامی مهم در راستای تقویت و تحقق دموکراسی در کشور به شمار می رود.

 • روز جهانی مطبوعات ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۳۸

  ۱۳ اردیبهشت روز جهانی مطبوعات گرامی باد

  پیام روز جهانی مطبوعات، تبریک به همه ‏ی کسانی است که به حرفه روزنامه نگاری عشق می‏ورزند، سری پر شور و دلی پر درد دارند. آنان که با دانش و آگاهی و توانایی در کار، اطلاع ‏رسانی درستِ این حرفه را ممکن می‌‏سازند.

 • معلم ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۱:۳۷

  ۱۲ اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم گرامی باد

 • حضرت عباس ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۸:۳۵

  به مناسبت روز جانباز:

  چهارم شعبان، سالروز ولادت اسوه ایثار و ادب

  حضرت عباس(ع) آمد تا برادری را معنا کند، وفا را شرح دهد، ایثار را الگو باشد شجاعت را تفسیر کند و دلاوری را مصداقی والا گردد.

 • خلیج فارس ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۲

  روز ملی خلیج فارس گرامی باد

  نام تاریخی خلیج فارس در زبان‌های گوناگون، ترجمه عبارت خلیج‌فارس یا دریای پارس بوده است. خلیج‌فارس پس از خلیج‌ مکزیک و خلیج هودسن، سومین خلیج‌ بزرگ جهان به‌شمار می‌آید. به سبب وجود منابع سرشار نفت و گاز در خلیج‌فارس و سواحل آن، این آبراهه در سطح بین‌المللی، منطقه‌ای مهم و راهبردی به‌شمار می‌آید.

 • روان شناس ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۳۳

  نهم اردیبهشت، مصادف با ۲۸ آپریل روز جهانی روانشناس

  تاریخ روانشناسی به عنوان دانش مطالعهٔ رفتار و ذهن انسان به یونان باستان باز می‌گردد. شواهدی نیز بر مطالعهٔ این دانش توسط مصری‌های باستان وجود دارد. دانش روانشناسی تا سال ۱۸۷۹ بخشی از فلسفه انگاشته می‌شد تا زمانی که به عنوان دانشی مستقل در آلمان و آمریکا مورد مطالعه قرار گرفت.

 • مبعث ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۰۹:۲۰

  مبعث حضرت محمد (ص) مبارک باد

  مبعث حضرت محمد بن عبدالله بن عبدالمطلب صلی الله علیه و آله مهمترین روز تاریخ بشریت است. در این روز برترین و آخرین پیامبر الهی برای هدایت بشر و راهنمایی دایمی انسان‌ها از سوی پروردگار سبحان برانگیخته شد. بعثت آن حضرت در 27 رجب سال چهلم عام الفیل (مطابق با سال 610 میلادی) در چهل سالگی واقع شد.

 • شهادت امام موسی کاظم(ع) ۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۹:۲۶

  ۲۵ رجب، سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع)

  بیست و پنجم رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام)، امام هفتم شیعیان جهان در سال ۱۸۳ هجری است.

 • روز جهانی زمین پاک ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۳۹

  دوم اردیبهشت، روز جهانی زمین پاک

  روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند.

 • حضرت زینب ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۷:۵۶

  ۱۵ رجب وفات حضرت زینب سلام الله علیها

  زینب کبری سومین فرزند حضرت فاطمه و حضرت علی(ع) است.حضرت زینب در واقعه کربلا حاضر بود و پس از آن نیز هنگام اسارت، در دفاع از حقانیت برادر خود امام حسین(ع)، همانند امام سجاد (ع) نقشی ویژه داشت.

 • دندان پزشک ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۴

  ۲۳ فروردین روز جهانی دندانپزشک گرامی باد

  «روز دندان‌پزشک»، روز جشنی برای دندان‌پزشکان و بهداشتکاران است که از دندان‌درد و بیماری‌های دهان و دندان جلوگیری می‌کنند.

 • 13 رجب ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۴:۲۹

  اعمال شب و روز ۱۳ رجب/ ذکری که ثوابش معادل روزه ماه رجب است

  علاوه بر اینکه در روایات، اعمالی در باب بهره‌مندی از فضیلت ماه رجب وارد شده است؛ حتی برای کسانی که قادر به روزه داری این ماه نیستند، اذکاری از ائمه معصومین(ع) سفارش شده است تا همه دلسوختگان و مشتاقان بتوانند با انجام کوچکترین عمل از ثواب و فضیلت روزه این ماه مبارک بهره‌مند شوند.

 • شهید آوینی ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۸:۰۰

  ۲۰ فروردین، سالروز شهادت سید مرتضی آوینی

  روز ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ سیدمرتضی آوینی نویسنده، عکاس، معمار و مستندساز، در منطقه فکه استان خوزستان به شهادت رسید.

 • امام جواد ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۲۵

  دهم رجب، ولادت امام جواد(ع) مبارک باد

  هر کسی دوست دارد که خدا را ملاقات کند در حالی که ترفیع درجه داشته باشد و سیئاتش تبدیل به حسنات شده باشد، نسبت به جواد الائمه مهرورزی کند.

 • روز جهانی سلامت ۱۳۹۶-۰۱-۱۸ ۰۸:۰۰

  ۱۸ فروردین، روز سلامتی (روز جهانی بهداشت)

  روز جهانی بهداشت، فرصتی منحصر به فرد برای انجام اقداماتی مربوط به موضوع بهداشتی ویژه ای که نگرانی مردم در سراسر جهان است را فراهم می‌کند، موضوع کمپین روز جهانی بهداشت "افسردگی" است .

 • خیابانی ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۰۹:۵۵

  ۱۶ فروردین، سالروز قیام شیخ محمد خیابانی در آذربایجان

  در شهریور ۱۲۸۷ ه‍جری شمسی، هنگامی که عین الدوله حاکم آذربایجان شد اقدام به لشکر کشی گسترده‌ای علیه مردم مظلوم تبریز کرد. شیخ محمد خیابانی برای دفاع از حق و آزادی به کمک هموطنانش شتافت و در کنار آنها دلیرانه به دفاع پرداخت.

 • پروین اعتصامی ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۲:۱۳

  ۱۵ فروردین سالروز درگذشت پروین اعتصامی

  رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی در ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ خورشیدی برابر با ۱۷ مارس ۱۹۰۷ میلادی در شهر تبریز به دنیا آمد، وی در ۱۵ فروردین ۱۳۲۰ شمسی درگذشت و در حرم فاطمه معصومه در قم در مقبرهٔ خانوادگی به خاک سپرده شد.

 • روز طبیعت ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۰:۴۲

  همیاران محیط زیست باشیم/ بدرقه نوروز را با شکستن حریم طبیعت گره نزنیم

  روز سیزده فروردین را با حفاظت و صیانت از طبیعت به یک روز به یادماندنی در دامان طبیعت تبدیل کنیم.

 • امام هادی ۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۰۵:۵۹

  بهترین تجارت و پرسودترین معامله

  گاهی وضعیت بازار به گونه ای می شود که بعضی از بازاریان و تولید کنندگان از وضعیت موجود سود برده ولی درمواقع دیگر بعضی از صاحبان مشاغل به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده با بدهی‌های سنگین روبه‌رو می شوند و زیان می کنند .

 • امام محمد باقر ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۰:۵۰

  به مناسبت ولادت حضرت باقرالعلوم(ع)؛

  امام باقر(ع)؛ بنیان‌گذار انقلاب فرهنگی در جهان اسلام

  پس از شهادت سیدالشهدا(ع) به تدریج بستری فراهم شد تا امام باقر(ع) و امام صادق(ع) انقلاب عظیمی در حوزه اندیشه جهان اسلام راه بیاندازند و زمینه تاسیس جغرافیای جدیدی را برای شیعه فراهم آورند.

 • روز جهانی تئاتر ۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۹:۱۰

  (هفتم فروردین - ۲۷ مارس) روز جهانی تئاتر

  به پیشنهاد انستیتو بین‌المللی تئاتر در سال ۱۹۶۱، هر ساله روز ۲۷ مارس به عنوان روز جهانی تئاتر گرامی داشته می‌شود.

 • روز جهانی اب ۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۰۹:۵۵

  ۲ فروردین (۲۲ مارس)، مصادف با روز جهانی آب

 • حضرت زهرا ۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۱:۵۰

  به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س)؛

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • پروین اعتصامی ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۰:۳۸

  ۲۵ اسفند روز بزرگداشت پروین اعتصامی

  رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی (۱۲۸۵ -۱۳۲۰) شاعر ایرانی است که از او با عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» یاد می‌شود. به پاس زحمات فراوان وی در زمینه شعر معاصر ایران و سبک شعر مناظره‌ای، روز ۲۵ اسفندماه (۱۶ مارس)، روز بزرگداشت این شاعر نامگذاری شده است.

 • ابراهیم همت ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۰:۰۱

  ۱۷ اسفند، سالروز شهادت «محمدابراهیم همت»

  هفدهم اسفندماه سالروز شهادت سردار «محمد ابراهیم همت» فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) است.

 • روز شعر ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۰۹:۱۵

  به مناسبت «روز جهانی شعر»

  شعر اعجازی از واژه ها

  «روز جهانی شعر» یکی از مناسبت های بین المللی است که توسط یونسکو و از سال ۱۹۹۹ به تقویم جهانی اضافه شده و در آن، روز ۲۱ مارس یا همان اول فروردین ، به این عنوان نامگذاری شده است.

 • روز درخت کاری ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۰:۰۴

  درخت کاری، پشتوانه ای از سنت تاریخی

  درختکاری در ایران دارای پشتوانه ‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است، تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند.

 • نیکوکاری ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۸:۴۷

  برای رضای خدا طعام دهیم وهیچ پاداش و سپاسی نخواهیم

  کمک به همنوع از اصول اساسی دین مبین اسلام است که همچنان که خداوند در سوره مبارکه انسان آیه ۸و۹ می فرماید:«و به دوستی خدا به فقیر و اسیر و طفل یتیم طعام می دهند و گویند ما فقط برای رضای خدا به شما طعام می دهیم و از شما هیچ پاداش و سپاسی نمی طلبیم.»