نمایش همه
 • مصاحبه امروز ۰۸:۴۶

  گفت‌وگوی صمیمی مفدا با مخترع زانوی مصنوعی؛

  زانوی مصنوعی ساخته شده می‌تواند تحریم این صنعت را بشکند/کسب رکورد تنها رکاب زن یک پای خاورمیانه

  ۱۰ سال قبل در اثر حادثه‌ای پای چپ خود را از بالای زانو از دست می‌دهد و این معلولیت با آن که برای او محدودیت‌های بسیاری را به دنبال دارد اما فرصتی می‌شود تا در عین امیدواری، درحیطه معلولانی که یک پای خود را از دست داده‌اند تلاش، تحقیق و پی‌گیری موثری را آغاز کند و در نهایت پای مصنوعی مناسب راه رفتن و حتی دوچرخه سواری را اختراع کند.

 • هومان پارسایی ۱۳۹۸-۰۶-۳۰ ۱۱:۲۰

  دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان ph.D وزارت بهداشت:

  اعتماد به شورای صنفی، به تربیت مدیران آینده کمک می‌کند

  دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان ph.D وزارت بهداشت با اشاره به اینکه وجود شورای صنفی در دانشگاه‌ها به تربیت مدیران آینده در کشور کمک می‌کند، گفت: اعتماد به شورای صنفی و سپردن مسؤولیت به آنها، نه تنها در تربیت مدیران آینده کمک می‌کند بلکه می‌تواند در حل مشکلات و مطالبات دانشجویان نقش به سزایی ایفا کند.

 • ودود نوروزی دبیر شوای صنفی تبریز ۱۳۹۸-۰۶-۲۶ ۱۱:۲۱

  دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

  یکی از راه‌های استحکام شورای صنفی، داشتن استقلال عمل بیشتر است

  دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: شورای صنفی برای آنکه مستحکم‌تر باشد باید استقلال عمل بیشتری داشته باشد. دانشجوی عضو شورای صنفی باید احساس کند که وجودش نقش تأثیرگذاری در تحقق مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان دارد.

 • همایش ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۷:۵۵

  ۲۷ و ۲۸ شهریور ماه؛

  دومین همایش فناوری اطلاعات و ارتقا سلامت با محوریت سرطان برگزار می‌شود

  دبیر انجمن علمی دانشجویی فناوری اطلاعات سلامت کشور گفت: دومین همایش فناوری اطلاعات و ارتقا سلامت(دارای امتیاز بازآموزی) با محوریت سرطان در ۲۷ و ۲۸ شهریور ماه با حضور اساتید و صاحب نظران این حوزه برگزار می‌گردد.

 • ۱ ۱۳۹۸-۰۶-۲۴ ۰۹:۰۹

  بسکتبالیست تیم قهرمان المپیاد در گفت و گو با مفدا تبریز عنوان کرد؛

  ورزش و تحصیل مکمل یکدیگر هستند

  پگاه منصوری: بسکتبال رشته واقعا جذابی است. این رشته به صورت تیمی است و اعضای یک تیم باید همگی تلاش و با هم همکاری کند تا به نتیجه مطلوب برسند و از این رو برایم بسیار هیجان انگیز است. 

 • 1 ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۷:۴۴

  والیبالیست عضو تیم قهرمان المپیاد در گفت و گو با مفدا مطرح کرد؛

  ورزش در کنار تحصیل، انسان را هدفمندتر می‌کند

  اسما خاکشور، والیبالیست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به نظر من ورزش در کنار تحصیل، انسان را هدفمندتر می‌کند و باعث می‌شود با تمرکز بیشتری درس و تحصیل را ادامه داد.

 • 1 ۱۳۹۸-۰۶-۲۰ ۰۹:۴۵

  بسکتبالیست تیم قهرمان المپیاد در گفت و گو با مفدا تبریز مطرح کرد؛

  مسؤولان دانشگاه شیراز، تمام امکانات لازم را در اختیار تیم قرار دادند

  نرگس مرادی : از اول مهر ماه سال گذشته با تمرینات فشرده و فراهم شدن تمام امکاناتی که لازم داشتیم، خدا را شکر نتیجه این حمایت‌ها سرانجام به قهرمانی تیم در المپیاد منجر شد. 

 • ۱ ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۰۹:۰۴

  بسکتبالیست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت و گو با مفدا تبریز مطرح کرد؛

  سطح مسابقات بسکتبال این دوره از المپیاد عالی بود

  شایسته رستمی بسکتبالیست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: سطح مسابقات بسکتبال این دوره از المپیاد واقعا عالی بود و چند تیم حضور داشتند که فقط برای قهرمانی می‌جنگیدند که باعث شد بازی‌ها قشنگ‌تر و جذاب‌تر باشند.

 • جشنواره قرآن و عترت. شهرکرد ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۰۸:۵۷

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دو مرحله برگزار می‌شود

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: امسال به دلیل محدودیت استان همدان در پذیرش مسافر، مقرر شد مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دو مرحله برگزار شود. بدین ترتیب مرحله پایانی برخی از رشته‌ها مهرماه و مرحله نهایی دیگر رشته‌ها در اختتامیه جشنواره، هفتم تا دهم آبان ماه برگزار شود.

 • ۱ ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۰:۱۷

  بدمینتون باز دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفت و گو با مفدا تبریز مطرح کرد؛

  ورزش در تغییر روحیه‌ام بسیار مؤثر است

  عاطفه برقعی بدمینتون باز دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: ورزش در تغییر روحیه ام بسیار موثر است  و اعتماد به نفسم  را بالا می‌برد. من مواقعی که حالم خوب نیست و ناراحتم یا حوصله ندارم،  ورزش می‌کنم. 

 • ۱ ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۸:۲۶

  بدمینتون باز دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفت و گو با مفدا تبریز عنوان کرد:

  ورزشکار کسی است که روحیه جنگجویی و غیرت بالا داشته باشد

  آوا اصلانی مقدم بدمینتون باز دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ورزشکاری تنها یک مجموعه آمادگی جسمانی و حرکات ورزشی متناسب با رشته ورزشی خاص نیست. ورزشکار به نظر من کسی است که روحیه جنگجویی و غیرت بالا داشته باشد.

 • زارعان ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۳:۴۸

  مدرس فنون و روش های تدریس در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآن:

  داشتن تخصص قرآنی به معنای توانایی در تدریس و آموزش قرآن نیست

  مدرس فنون و روشهای تدریس در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآن گفت: دانشجویان علوم پزشکی شرکت کننده در دوره های تربیت دانشجو معلم قرآن به لحاظ آمادگی های فردی مانند سطح هوشی و انگیزشی بسیار ممتاز هستند و همچنین از نظر معلومات قرآنی شرایط خوبی دارند و قاریان و حافظان برجسته ای هستند اما به لحاظ تجربه تدریس عموما آمادگی و مهارت لازم را به دست نیاورده اند و باید در این زمینه آموزش ببینند تا به استاندارد های لازم برسند.

 • حسینی ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۵:۱۳

  خانواده ام از کودکی علاقه به قرآن را در من ایجاد کردند/ آرزو دارم حافظ کل قرآن شوم

  یکی از دانشجویان دختر شرکت کننده در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآنی گفت: خانواده ام از کودکی علاقه به قرآن را در من ایجاد کردند و اینگونه در این مسیر نورانی وارد شدم و خدا را شاکرم.

 • استاد محمودیان ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۰:۳۴

  مدرس کارگاه سبک زندگی قرآنی؛

  باید آموزه‌های قرآنی در زندگی روزمره ما جاری و ساری شود

  استاد محمودیان در حاشیه دهمین دوره آموزشی دانشجو معلم قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: در کلاس قرآن و زندگی تلاش می‌کنیم تا مفاهیم و آموزه‌های قرآنی را در ارتباط با مسائل زندگی روزمره به دانشجویان آموزش دهیم. هدف آن است که آنها بتوانند به عنوان یک دانشجو یا فردی که در سیستم بهداشت و درمان کشور کار می‌کند و یا فردی که می‌خواهد خانواده تشکیل دهد بتواند شاخصه ها، آموزه ها و مهارتهای زندگی قرآنی را در زندگی خود بکار بندد.

 • سلیمی ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۲:۵۱

  قاری و حافظ قرآن باید سبک زندگی قرآنی و اسلامی داشته باشد

  یکی از شرکت کنندگان در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآنی گفت: با این هدف که یاد بگیریم و یاد بدهیم در دوره های تربیت دانشجو معلم قرآنی شرکت کردم و خدا را شکر که کلاس ها با استاندارد بسیار بالایی برگزار شد و مطالب بسیار مفید و کاربردی را یاد گرفتم. فردی که اهل قرائت و حفظ قرآن است و آن را تدریس می کند باید سبک زندگی قرآنی اسلامی داشته باشد و چه بسا که دیگران با دیدن سبک زندگی ما به سمت قرآن کشش و تمایل پیدا کند.

 • عکس مصاحبه آسیابی ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۰:۳۴

  مربی والیبال تیم دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گو با مفدا مطرح کرد؛

  کفپوش لغزنده نیست، کفش بازیکنان نامناسب است

  زینب اینانلو مربی والیبال تیم دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مشکلاتی مثل لغزنده بودن کفپوش سالن بیان شده است که از نظر من کفپوش لغزنده نیست بلکه کفش بازیکنان نامناسب است و بیشتر بازیکنان به دلیل عدم حرفه ای بودن آشنایی با کفش های مناسب ندارند و البته کتانی های اصل هم گران است.

 • عکس مصاحبه آسیابی ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۶:۲۵

  تنها مشکل سالن مسابقات بدمینتون لغزندگی کفپوش سالن است

  حمیده آریا پور، مربی تیم بدمینتون دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه میزبانی تبریز بسیار خوب است،گفت تنها مشکل سالن مسابقات بدمینتون، لغزندگی کفپوش سالن است.

 • عکس مصاحبه آسیابی ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۶:۱۲

  سرپرست تیم بدمینتون دانشگاه علوم پزشکی بابل اعزامی به المپیاد در گفت و گو با مفدا تبریز عنوان کرد؛

  سطح مسابقات بدمینتون هر سال نسبت به سال قبل بهتر می شود

  دکتر راضیه خزایی سرپرست تیم بدمینتون دانشگاه علوم پزشکی بابل اعزامی به المپیاد گفت: با توجه به شناختی که از برخی بازیکنان که در دوره قبل حضور داشتند دارم، به نظرم سطح مسابقات امسال بهتر از دوره پیش است. در کل معمولا سطح مسابقات بدمینتون هر سال نسبت به سال قبل بهتر می شود.

 • بیابانی ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۰:۲۷

  عضو تیم تنیس روی میز دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت و گو با مفدا تبریز مطرح کرد؛

  ممانعت از تشویق تماشاگران، باعث کاهش روحیه ورزشکاران می شود

  لیلا اصغری عضو تیم تنیس روی میز دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از تشویق تماشاگران ممانعت شد که به نظر من باعث کاهش روحیه ورزشکاران می شد و در بازی من کمی ناداوری در دو نت شد.

 • بسکتبال ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۰:۲۴

  سرپرست فنی بسکتبال در چهاردهمین المپیاد عنوان کرد:

  مسوولان تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز امکانات لازم را فراهم کردند

  سرپرست فنی بسکتبال در چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت گفت: مسوولان تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تدارک برگزاری این المپیاد از هیچ تلاشی دریغ نکردند و طول برگزاری المپیاد تمامی نیازها وامکانات لازم را بویژه در سالن های ورزشی فراهم کرده اند.

 • دومیدای پریا ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۰:۱۷

  مسوول انجمن دوو میدانی وزارت بهداشت در گفت و گو با مفدا تبریز مطرح کرد؛

  مسوولان دانشگاه همه امکانات درخواستی را فراهم کردند

  فاطمه نوروزی مسوول انجمن دوومیدانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه دکتر جمالی مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همسرشان در رشته دو ومیدانی فعالیت دارند و تیم فوق العاده ای دارند، همه امکانات درخواستی را برای ما فراهم کرده اند و با انجمن دوومیدانی همکاری خیلی خوبی داشتند که جا دارد از ایشان تشکر کنم.

 • ۱ ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۹:۰۸

  سرپرست تیم بسکتبال دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت و گو با مفدا تبریز عنوان کرد؛

  مسوولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از هیچ حمایتی دریغ نکرده اند

  مینا کریمی سرپرست تیم بسکتبال دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: قبلا مسابقات به صورت قهرمانی کشور برگزار می‌شد و در واقع مسابقات انتخابی بود و تیم های منتخب، به المپیاد می‌آمدند و در نتیجه سطح مسابقات بالاتر بود. اما امسال این روند برقرار نبود و همه‌ تیم ها شرکت داشتند که طبعا سطح مسابقات کمی متفاوت است.

 • 1 ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۳:۱۸

  مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کاشان :

  پایه ریزی تیم فوتسال کاشان از مسابقات گل کوچک المپیاد همگانی دانشجویان در سال ۹۵ شروع شد

  دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به کسب مقام سوم رشته فوتسال چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت شد.

 • بندرعباس ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۲:۴۱

  کاپیتان تیم فوتسال بندر عباس:

  مهمترین حمایت دانشگاه به کار گیری مربی حرفه ای برای تیم بود

  دانشگاه علوم پزشکی بندر عباس موفق به کسب مقام دوم رشته فوتسال چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت شد.

 • کاشان ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۲:۳۷

  کاپیتان تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی کاشان :

  کسب مقام سوم در رشته فوتسال را مدیون همکاری همه جانبه تمامی افراد تیم هستیم

  دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به کسب مقام سوم رشته فوتسال چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت شد.

 • مصاحبه با یزد بسکتبالل ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۲:۳۲

  مربی تیم بسکتبال دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفت و گو با مفدا :

  هدف اصلی ما جذب دانشجویان به سمت ورزش است

  فاطمه راستی مربی تیم بسکتبال دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت : چون اولین سال اعزام تیم بسکتبال به المپیاد بود و ورزشکاران استرس زیادی در این مورد داشتند دکتر ساده  مدیرتربیت بدنی دانشگاه و دکتر آزادی، رئیس هیات بسکتبال با برگزاری بازی های دوستانه و تدارکاتی از استرس و فشار ورزشکاران تیم کاستند.

 • افشه اهواز 88% ۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۱۹:۲۱

  مدیر تربیت بدنی دانشگاه جندی شاپور در گفت و گو با مفدا عنوان کرد؛

  هر دوره از المپیاد ورزشی دانشجویان بهتر و کامل تر از دوره های قبلی برگزار می شود

  محمد علی افشه مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: هدف ما حضور حداکثری در المپیاد بود. در دوره دوم المپیاد با چهار تیم شرکت کردیم و تعداد اعضای کاروان این دانشگاه با ورزشکاران و همراهان جمعا ٤٤ نفر است.

 • دکتر آقازاده با دبیران کانون ها ۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۱۹:۱۷

  معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

  یکی از خصوصیات این دوره از المپیاد در مقایسه با ادوار گذشته برگزاری آن در دو مرحله است

  دکتر محمد آقازاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: برگزاری المپیاد در دو مرحله در جهت آرامش و رعایت حال دانشجویان شرکت کننده در المپیاد است.

 • عکس دانشجوی مشهد ۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۰۹:۲۷

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

  در تیراندازی ورزشکاران بااستعدادی داریم

  ورزشکار رشته تیراندازی حاضر در المپیاد و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مصاحبه با مفدا گفت در تیراندازی همانند سایر ورزش ها در تیراندازی مشهد ورزشکاران بااستعدادی داریم وامیدواریم حمایت‌ها بیشتر شود.

 • کرمات ۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۱۲:۱۰

  معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

  مجله سیاست گذاری در سلامت با ضریب تاثیر گذاری ۴.۵ در جایگاه اول آسیا قرار دارد

  معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: یکی از مجلاتی که در دانشگاه علوم پزشکی کرمان از سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرده، مجله سیاست گذاری در سلامت است. این مجله مراحل نمایه شدن خود در تمام پایگاه‌های استنادی که مقالات را نمایه می‌کنند مانند ISI اسکوپوس(scopus)، پاپ مد (pubmed)، مدلاین (Medline) و آی اس آی (ISI) را با موفقیت پشت سر گذاشت و در نهایت دو ماه قبل موفق شد ایمپکت یا ضریب تاثیر گذاری ۴.۵ را که بالاترین ضریب تاثیر گذاری در آسیا است را کسب کند.