نمایش همه
 • یسری عزیزپور ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۰۸:۴۰

  دانشجوی نمونه دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

  دانشجویی موفق است که بتواند استعدادهای نهفته خود را کشف کند

  یسری عزیز پور دانش آموخته کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایلام است که سال گذشته به عنوان دانشجوی نمونه برگزیده شد. وی در گفتگو با مفدا درباره دلایل موفقیت و شیوه برنامه‌ریزی‌اش گفته است. وی معتقد است نباید دوران دانشجویی فقط به درس خواندن محدود شود و دانشجویان باید به دیگر علائق و استعدادهای خود نیز توجه کنند. درس خواندن، امتحان دادن و واحد پاس کردن را همه انجام می‌دهند اما کسی موفق است که بتواند استعدادهای نهفته خود را کشف کند و پرورش دهد.

 • سجاد احمدی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۰۸:۲۲

  رتبه اول حیطه استدلال بالینی المپیاد علمی علوم پزشکی:

  دانشجویان به سختی‌های کار بالینی و کلینیکی به عنوان یک آموزش نگاه کنند

  دارنده مدال طلای المپیاد علمی علوم پزشکی به دانشجویان توصیه کرد: توصیه من این است که دانشجویان به سختی‌های کار بالینی و کلینیکی هم به عنوان یک آموزش نگاه کنند. مریض هم یک کتابخانه و پر از درس است و اتفاقا درس مفیدتری هم هست، چیزی که در کتاب می‌خوانیم از ذهنمان می‌رود ولی مریض‌ها از یادمان نمی‌روند و نشانه‌ای که در یک مریض می‌بینیم و تشخیصی که می‌دهیم همیشه در ذهن می‌ماند.

 • شهاب الدین رضایی ۱۳۹۷-۰۱-۱۲ ۰۸:۳۰

  دانشجوی نمونه کشوری دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  دانشگاه باید محیطی برای شکوفا شدن استعداد دانشجویان باشد

  شهاب الدین رضایی، دانشجوی نمونه کشوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، تک بعدی بودن را برای رشد و پیشرفت ناکافی خواند و گفت: دانشگاه باید محیطی برای شکوفا شدن استعداد دانشجویان باشد.

 • فاطمه بهرام نژاد ۱۳۹۷-۰۱-۱۱ ۰۸:۵۷

  دانشجوی نمونه کشوری دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  دانشگاه‌های علوم پزشکی به پرورش ابعاد وجودی دانشجویان توجه دارند

  فاطمه بهرام‌نژاد، دانشجوی نمونه کشوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، رسالت هر ایرانی را اقتدار و سربلندی کشور می‌داند و می‌گوید، ماهیت مراقبت و ضروریات مراقبت کل‌نگر و درک فرهنگ وارزش‌های انسانی باعث شده است که دانشگاه‌های علوم پزشکی به رشد و پرورش همه ابعاد وجودی دانشجویان توجه کنند.

 • مینا باغبانی ۱۳۹۷-۰۱-۰۹ ۱۲:۰۱

  دانشجوی نمونه سال ۹۶:

  از اینکه پای خود را فراتر از فعالیت درسی بگذارید، نترسید/ پرورش چند وجهی در رشد اجتماعی تاثیر مثبت دارد

  مینا باغبانی دانشجوی نمونه از دانشکده علوم پزشکی آبادان به دیگر دانشجویان توصیه کرد: به دانشجویان توصیه می‌کنم از اینکه پای خود را فراتر از فعالیت درسی بگذارند، نترسند. حتی در رشته‌های علوم پزشکی هم دانشجویان وقت آزاد دارند، اگر یاد بگیریم زمان را مدیریت کنیم هم به لذت‌های دوران دانشجویی می‌رسیم و هم به کار و فعالیت علمی و درسی؛ و این را بدانند که فعالیت غیر درسی اگر به ثمر برسد بسیار در روحیه تاثیر مثبت دارد.

 • محمد حسین زمانی ۱۳۹۷-۰۱-۰۸ ۱۱:۳۸

  برگزیده مرحله کشوری جشنواره دانشجوی نمونه :

  دانشجویان باید با آموزش و تحقیق بیشتر در ارتقای سلامت مردم گام بردارند

  محمد حسین زمانی دانشجوی نمونه سال ۹۶ معتقد است: دانشجویان باید سعی کنند که با آموزش، تحقیق و پژوهش بیشتر در حل مشکلات مربوط به رشته خود، ارتقای سلامت مردم و همچنین رسیدن به اهداف مورد نظر، همکاری خوبی با دانشگاه و مسئولان داشته باشند. متقابلا وزارتخانه و دانشگاه‌ها باید بستری مناسب فراهم کرده و این امر را تسهیل کنند.

 • صدیقه فرضی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ۱۳۹۷-۰۱-۰۷ ۱۱:۰۴

  دانشجوی نمونه کشوری وزارت بهداشت؛

  هدفمند پیش رفتن مانع از هدر رفت انرژی جوانی دانشجویان می‌شود/ رسالت دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتقاء سلامت جامعه است

  صدیقه فرضی دانشجوی نمونه کشوری از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جذب هیات علمی دانشگاه شدن را از اهداف آینده خود برشمرد و معتقد است: هدفمند پیش رفتن مانع از هدر رفت انرژی جوانی دانشجویان به ویژه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و حتی دکتری حرفه‌ای می‌شود. رسالت یک دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتقاء سلامت جامعه است که با کسب مهارت‌های مختلف و همکاری‌های بین حرفه‌ای این مهم به خوبی میسر خواهد شد.

 • حمیدرضا صادقی گندمانی ۱۳۹۷-۰۱-۰۶ ۱۱:۳۹

  دانشجوی نمونه کشوری:

  مهمترین عامل موفقیت من کار تیمی بوده است/ زندگی چند بعدی باعث پویایی و سرزندگی می‌شود

  حمیدرضا صادقی گندمانی دانشجوی نمونه از دانشگاه علوم پزشکی کاشان رمز موفقیت خود را کار تیمی می‌داند و می‌گوید: کار تیمی باعث شده بتوانم در فعالیت‌های مختلف حضور یابم و به جنبه‌های مختلفی از زندگی بپردازم. اگر دانشجو بخواهد در زندگی تک بعدی باشد دچار روزمرگی، خستگی و تکرار می‌شود. حضور در کارها و فعالیت‌های مختلف باعث پویایی و سرزندگی می‌شود و از طرفی باعث می‌شود دانشجو از دوران تحصیل خود لذت ببرد.

 • نادریان دانشجوی نمونه سال 96 ۱۳۹۷-۰۱-۰۵ ۰۸:۲۵

  دانش آموخته برتر نمونه کشوری از دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  دانشگاه باید زمین تمرینی برای دانشجویان باشد/دانشگاه باید محیطی باشد که دانشجویان ایده‌های خود را به خوبی پیاده کنند

  محمد رضا نادریان دانش آموخته نمونه کشوری و برگزیده مرحله کشوری بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در سال ۹۶ از دانشگاه علوم پزشکی تهران معتقد است: دانشگاه باید زمین تمرینی باشد برای دانشجویان و البته دانشگاه ما، انصافاً زمین تمرین خیلی خوبی بود! این‌که دانشگاه محیطی باشد که دانشجوها، بتوانند ایده‌های خودشان را پیاده کنند و از آن ایده‌ها و نتایجش، برای رشد تدریجی محیطی که در آن تحصیل می‌کنند، استفاده کنند.

 • سارا هرسینی ۱۳۹۷-۰۱-۰۴ ۰۹:۵۵

  دانشجوی نمونه کشوری دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  برای ایجاد تغییر مثبت باید از تغییر در خودمان آغاز کنیم/پیشرفت در گرو کارهای عمیق و بنیادی است

  خانم هرسینی دانشجوی نمونه کشوری وزارت بهداشت معتقد است برای ایجاد تغییرات مثبت در هر حیطه‌ای نیاز است که ابتدا تغییر را از خودمان آغاز کنیم و از فرصت‌ها بتوانیم بهترین استفاده را داشته باشیم.

 • تقی ساربان دانشجوی نمونه ۱۳۹۷-۰۱-۰۳ ۱۰:۳۹

  محمد تقی ساربان برگزیده مرحله کشوری جشنواره دانشجوی نمونه در سال ۹۶:

  دانشجویان نمونه و نخبه می‌توانند کشور را متحول کنند

  محمد تقی ساربان دانشجوی مقطع دکترای تخصصی پژوهش از دانشگاه علوم پزشکی یزد و برگزیده مرحله کشوری بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه در سال ۹۶ معتقد است: دانشجویان نمونه و نخبه می‌توانند کشور را متحول کنند و شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را به گونه‌ای رقم بزنند که بر خیلی از مشکلات غلبه کنیم و باور کنید این یک شعار نیست.

 • فلاح زاده ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۰۹:۰۹

  دانشجوی نمونه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح کرد؛

  نخبگان با تخصص و تعهد جامعه را به سمت تعالی می‌برند/ نخبگان تخصص را با اخلاق و تعهد همراه کنند

  رضا فلاح‌زاده دانشجوی نمونه کشوری لزوم داشتن تخصص در کنار اخلاق و تعهد را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در صورت فراهم نمودن شرایط مناسب، قطعا نخبگان با تخصص، اخلاق و تعهد می‌توانند جامعه را به سمت تعالی پیش ببرند.

 • دومین روز نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۶:۱۰

  دبیر کانون نشریات علوم پزشکی لرستان:

  کانون‌ها در تربیت دانشجویان چند بعدی موثر هستند

  دبیر کانون نشریات علوم پزشکی لرستان در دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی بر لزوم شرکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی کانون‌ها تاکید کرد و گفت: کانون‌های فرهنگی در تربیت دانشجویان چند بعدی موثر هستند و مدیران آینده با فعالیت‌های فرهنگی تربیت می‌شوند.

 • دومین روز نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۵:۲۳

  دبیر کانون فرهنگی رسانه‌ای مبین مطرح کرد:

  ویژگی کاری کانون‎‌های فرهنگی کار گروهی است

  دبیر کانون فرهنگی و رسانه‌ای "مبین" در دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن اشاره به نقش سازنده کانون‌های فرهنگی گفت: یکی از ویژگی‌های کاری کانون‌های فرهنگی کار به صورت گروهی است.

 • دومین روز نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۴:۵۵

  مدرس کارگاه هنرهای تجسمی مطرح کرد:

  آموزش مستمر لازمه کار کانون‌های فرهنگی در دانشگاه است

  استاد و مدرس کارگاه هنرهای تجسمی در دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن اشاره به نقش مهم و سازنده کانون‌های فرهنگی در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بر آموزش مستمر برای پیشرفت کار کانون‌های فرهنگی تاکید کرد.

 • فدوی ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۰:۳۸

  استاد کارگاه اخلاق حرفه‌ای مطرح کرد:

  فعالیت دانشجویان در حوزه‌های فرهنگی سرمایه‌گذاری بی‌بدیلی است/ الگوسازی از طریق آموزش در دانشگاه‌ها اتفاق می‌افتد

  استاد کارگاه "اخلاق حرفه‌ای" در حاشیه برگزاری دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی علوم پزشکی کشور گفت: فعالیت دانشجویان در حوزه‌های فرهنگی سرمایه‌گذاری بی بدیلی است و برای الگوسازی در جامعه نیاز است که بر فعالیت آموزشی در دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

 • عبد داورپناه ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۵:۵۹

  دبیر کانون «موعود» علوم پزشکی تبریز مطرح کرد؛

  فعالیت فرهنگی نیاز اصلی جامعه است/ تهاجم فرهنگی با فعالیت فرهنگی خنثی می‌شود

  دبیر کانون «موعود» دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اهمیت پرداختن به کار فرهنگی گفت: فعالیت فرهنگی نیاز اصلی جامعه است و تهاجم فرهنگی با کار فرهنگی دفع می‌شود.

 • مهدی رهبر ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۴:۴۷

  دانشجوی نمونه کشوری از دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

  چند بعدی بودن سطح فعالیت آموزشی دانشجو را نیز ارتقاء می‌دهد

  مهدی رهبر دانشجوی نمونه کشوری در سال ۹۶ معتقد است: به نظر من افرادی که کارهای فرهنگی و پژوهشی جانبی را در کنار درس دنبال کرده‌اند، شکست نخورده‌اند. افرادی که تصور می‌کنند نباید وارد فعالیت‌های پژوهشی و فرهنگی شوند در بحث آموزش هم ضعیف هستند و از آن هم عقب می‌مانند اما چند بعدی بودن باعث می‌شود سطح فعالیت آموزشی دانشجو نیز ارتقاء پیدا کند.

 • اولین روز نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۴:۴۶

  مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت‏‎‎‎‏‎؛

  توانمندسازی و کیفی‌سازی کانون‌های فرهنگی را در دستور کار داریم

  مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در حاشیه دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به اهمیت رشد کانون‌های فرهنگی گفت: کانون‌های فرهنگی رشد خوبی داشته‌اند و در ادامه این رشد نیاز است توانمندسازی و کیفی‌سازی کانون‌های فرهنگی را هم در دستور کار قرار دهیم.

 • نشریات دانشجویی ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۳:۴۲

  گفت و گو با مدیر مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛

  مدیر مسئول نشریه دانشجویی ایما: اساساً فعالیت دانشجویی می‌تواند در تمام حوزه‌های زندگی یک دید متفکرانه و چشم انداز بهتری به شما بدهد

  نیلوفر کریمی مدیر مسئول نشریه ایما از مسئولان خواست تا توجه ویژه‌ای به نشریات فعال دانشگاه داشته باشند و امکانات بیشتری در اختیارشان قرار دهند تا بتوانند با جذب دانشجویان، فعالیت خود را گسترش دهند.

 • طناب کشی ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۱:۵۸

  مسئول انجمن طناب کشی وزارت بهداشت:

  طناب کشی برای نخستین بار در المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت قرار گرفت/ سطح فنی مسابقات بالا بود

  مسئول انجمن طناب کشی وزارت بهداشت ، سطح فنی مسابقات طناب کشی در سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را مطلوب توصیف کرد و گفت: رشته طناب کشی برای نخستین بار در این دوره از المپیاد گنجانده شده بود و حریفان خوبی از دانشگاه‌های علوم پزشکی در این رشته حضور داشتند.

 • سیده مریم حسینی ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۰۶:۵۵

  رییس اداره کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت:

  فعالیت کانون‌های فرهنگی منشأ تغییرات مثبت در دانشگاه‌ است/ به دنبال ایجاد ساختار دانشجویی در حوزه فرهنگی هستیم

  رییس اداره کانون‌های فرهنگی در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت فعالیت کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها گفت: کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها منشأ تغییر و تحول مثبت هستند و با رشد کمی و کیفی این کانون‌ها به این مهم خواهیم رسید.

 • مریم دهقانی دانشجوی نمونه وزارت بهداشت ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۲:۵۵

  دانشجوی نمونه دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

  دغدغه اصلی دانشجوی نمونه باید اقتدار کشور باشد

  دهقانی، دانشجوی نمونه وزارت بهداشت، توکل بر خدا، تلاش و برنامه‌ریزی را فرمول موفقیت یک دانشجوی نمونه دانست و گفت: دغدغه اصلی دانشجوی نمونه باید اقتدار کشور باشد.

 • پوستر سیزدهمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر علوم پزشکی ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۲:۲۲

  دبیر فنی سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاههای علوم پزشکی کشور

  حضور ۴۷ دانشگاه علوم پزشکی در سومین المپیاد ورزش های همگانی، ثبت رکورد جدید برای وزارت بهداشت

  دبیر فنی سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: حضور ۴۷ دانشگاه علوم پزشکی در این رویداد بزرگ ورزشی، ثبت رکورد جدیدی برای وزارت بهداشت رقم زد.

 • مریم ایازی ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۱۶:۰۴

  به مناسبت روز جهانی بیماری‌های نادر؛

  این بیماری را با آپاندیست اشتباه نگیرید/«آنژیوادم ارثی» چیست؟

  دبیر اجرایی کرسی یونسکو در آموزش سلامت با نشانه گرفتن یک بیماری نادر در کشور نسبت به تشخیص غلط این بیماری به دلیل شباهت با بیماری‌هایی با علائم مشابه هشدار داد.

 • ناصری سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۱۲:۲۸

  سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

  اقدام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در برگزاری المپیاد همگانی با گستره بالا ستودنی بود

  سرپرست معاونت فرهگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به تاثیر مثبت برگزاری المپیادهای ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت در افزایش نشاط، تحرک و پویایی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: اقدام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی با مشارکت ۱۲۰۰ شرکت‌کننده ستودنی است.

 • دکتر سیدفرزین میرچراغی ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۱۱:۳۸

  رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد و مدیر پروژه شبیه‌ساز واقعیت مجازی:

  در ایران هم می‌شود کار تحقیقاتی کرد و دیده شد/ باید حوزه‌ای را انتخاب کنیم که قابل دسترسی باشد

  مدیر پروژه شبیه‌ساز واقعیت مجازی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد معتقد است: در ایران هم می‌شود کار تحقیقاتی کرد و دیده شد. یکی از مشکلات جوان‌های ما این است که به دنبال بلند پروازی هستند و می خواهند در یک شب، ره صد ساله طی کنند. دانشجویان باید توقعات معقول داشته باشد. بعضی دانشجویان بلند پروازند و می‌خواهند با اولین محصول مسیرهای نجومی را طی کنند و این امکان پذیر نیست. برای موفقیت باید حوزه‌ها را بشناسیم و فضایی را انتخاب کنیم که جای کار کردن داشته باشد و قابل دسترسی باشد.

 • کانون هلال احمر هرمزگان ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۱۰:۵۰

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

  دانشجویان نقش پررنگی در امدادرسانی جمعیت هلال احمر دارند

  دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه تعاملات دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و جمعیت هلال احمر می‌تواند از طریق کانون‌های هلال‌احمر دانشگاه‌های علوم‌پزشکی افزایش یابد، گفت: دانشجویان نقش پررنگی در امدادرسانی جمعیت هلال احمر دارند.

 • آیین اختتامیه و توزیع مدال 5 رشته ورزشی المپیاد ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۰۹:۲۸

  مسئول فنی رشته طناب زنی المپیاد ورزش‌های همگانی:

  طناب زنی از جمله ورزش‌های همگانی و سلامت محور است/این رشته در دانشگاه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است

  مسئول فنی رشته طناب زنی این دوره از المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت گفت: طناب زنی ازجمله ورزش‌های همگانی و سلامت محور است که در دانشگاه‌ها و فضاهای ورزشی از اهمیت خاصی برخوردار است و فعالیت در این رشته ورزشی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی وعروقی کمک شایانی می‌کند.

 • آیین اختتامیه و توزیع مدال 5 رشته ورزشی المپیاد ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۰۹:۰۹

  مسئول فنی رشته آمادگی جسمانی المپیاد همگانی:

  ۳۷ تیم در رشته آمادگی جسمانی سومین المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت حضور داشتند

  مسئول فنی رشته آمادگی جسمانی در سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: ۳۷ تیم در این دوره از مسابقات از ۳۵ استان در رشته آمادگی جسمانی شرکت کردند و ما شاهد مسابقات حساس و سنگینی بودیم.