نمایش همه
 • جهان بخش مربی تیم فوتسال بقیه الله ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۳:۱۱

  مربی تیم بقیه‌الله:

  با تلاش بازیکنان، توانستیم قهرمان پنجمین دوره مسابقات فوتسال وزارت بهداشت شویم/حضور ۵۲ تیم در این تورنمت از سطح کیفی بازیها کم نکرد

  مربی تیم بقیه‌الله، قهرمان پنجمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، سطح فنی این پیکارها را مطلوب و بالا توصیف کرد و گفت: حریفان قدرتمند و خوبی در این مسابقات حضور داشتند اما با تلاش بازیکنان‌مان، توانستیم عنوان قهرمانی این مسابقات را آز آن خود کنیم.

 • تیم فوتسال زابل ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۰۱:۰۰

  مربی تیم فوتسال زابل:

  بازی سختی مقابل تیم ارتش خواهیم داشت/ پیروز میدان خواهیم بود

  آتشگه مربی جوان تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی زابل بعد از پیروزی تیمش مقابل شهرکرد گفت: بازی سختی مقابل شهرکرد پیش رو داشتیم و برای رسیدن به جمع ۴ تیم برتر این دوره از مسابقات، بازیکنان از هیچ تلاشی دریغ نکردند و خوشحالم که با پیروزی تیم شهرکرد به مرحله یک چهارم نهایی این دوره از پیکارها صعود کردیم.قطعا بازی سختی مقابل شهرکردخواهیم داشت اما یقین دارم پیروز میدان خواهیم بود و به جمع ۴ تیم برتر این دوره از رقابتها خواهیم پیوست.

 • سمیه نجفی ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ ۰۹:۳۴

  دانشجوی برگزیده المپیاد علمی علوم پزشکی:

  درس و استدلال بالینی دو بال پرواز یک پزشک هستند

  سمیه نجفی سمنانی دانشجوی برگزیده حیطه استدلال بالینی در المپیاد علمی علوم پزشکی گفت: درس کتابخانه‌ای و استدلال بالینی دو بال یک پزشک خوب هستند که با کمک آنها پرواز می‌کند. شاید دانشجویی که به تجربه کردن بالین مریض هم اهمیت می‌دهد، کمتر از کسانی که تمام وقت خود را در کتابخانه می‌گذرانند، نمره بگیرد اما به نظر من ارزش دارد چرا که در مقابل توانایی‌ها و مهارت‌های مهمی کسب می‌کند.

 • محیا مجاهدی ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۰:۰۰

  منتخب بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی:

  زیرساخت های پژوهشی موجود نیازمند توجه بیشتر است/ اهمیت بازنگری در کوریکولوم دانشجویان علوم پزشکی

  دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی مشهد و منتخب بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی توجه بیشتر به زیرساخت های پژوهشی موجود در دانشگاه ها را لازم دانست و از اهمیت بازنگری در کوریکولوم درسی دانشجویان علوم پزشکی و گنجاندن واحدهای پژوهشی در آن سخن گفت.

 • امیرحسین جاجرمی زاده ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۰۹:۱۴

  مسابقات مناظره فرصتی برای گفت‌وگو/ «کاپا» کارش را بر مبنای تفکر شروع کرده است

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، که با تیم«کاپا» موفق به راهیابی به مرحله پایانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان شده است، مناظره را فرصتی برای گفت‌وگو کردن دانشجویان با سلایق و مواضع مختلف می‌داند.

 • مسابقات مناظره ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۰۹:۳۷

  دانشگاه مهم‌ترین پایگاه آموزش موضوعات فرهنگی است/ لزوم توجه مسؤولان به مسابقات مناظره

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و از راهیافتگان به مرحله کشوری مسابقات مناظره، دانشگاه را مهم‌ترین پایگاه آموزش موضوعات فرهنگی دانست و از مسؤولان دانشگاه‌های علوم پزشکی خواست، توجه بیشتری به رویدادهای فرهنگی نظیر مسابقات مناظره نشان دهند.

 • دکتر عابدی پور ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۰۸:۳۵

  گفتگو با استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران؛

  دکتر عابدی پور: انتظار است که دانشجویان قدر امکانات امروز را بدانند و به نحو شایسته از آنها بهره ببرند

  دکتر عابدی پور: در زمانی که ما درس می خواندیم کتاب های زبان اصلی بسیار کم بود و ما اگر کتابی می خواستیم باید سفارش می دادیم. اما الآن بسیاری از کتاب های زبان اصلی موجود است و دانشجو به راحتی می تواند از آنها استفاده کند. بنابراین زمان حالا به زمان ما بسیار فرق کرده و این انتظار هم هست که دانشجویان و پزشکان جوان قدر این امکانات را بدانند و از آنها به نحو شایسته بهره ببرند.

 • زهرا پولادی ۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۱۲:۰۶

  دانشجوی برگزیده نهمین المپیاد علمی علوم پزشکی:

  المپیاد موضوعاتی را پوشش می‌دهد که در جامعه و بازار کار به آنها نیاز داریم/ دانشجوی علوم پزشکی باید بداند در نظام سلامت کشور چه می‌گذرد

  زهرا پولادی دانشجوی برگزیده حیطه مدیریت نظام سلامت نهمین المپیاد علمی علوم پزشکی گفت: المپیاد موضوعاتی را پوشش می‌دهد که ما در دانشگاه آنها را نمی‌آموزیم و در کتاب‌های درسی‌مان نمی‌خوانیم اما در جامعه با آنها سر و کار داریم و وقتی وارد بازار کار می‌شویم در هر نقشی که باشیم چه استاد، چه مدیر، چه رئیس بیمارستان یا هر نقش دیگری به آنها نیاز خواهیم داشت و به نظر من هر کسی که در نظام سلامت مشغول به تحصیل یا فعالیت است باید این مسائل را بداند.

 • هلال احمر ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۳:۰۷

  دانشجوی فعال دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان؛

  فعالیت های امدادی و بشردوستانه هلال احمر مرا جذب خود کرد

  دانشجوی فعال در کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: هدف بنده از ورود به کانون اصول هفت گانه هلال احمر بود که با شخصیت و علاقه ام مطابقت زیادی داشت، از زمان کودکی و نوجوانی علاقه ی بسیار زیادی به کمک کردن به مردم داشتم، فعالیت های امدادی و بشردوستانه هلال احمر مرا جذب خود کرد که باعث شده تا اکنون دراین کانون فعالیت داشته باشم.

 • الهه حسینی ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۰۹:۱۸

  به مناسبت فرا رسیدن روز پرستار؛

  برای بیماران مهربان‌ترین و دلسوزترین هستم/باید با جان و دل از بیماران نگهداری کنیم

  الهه حسینی دانشجوی رشته پرستاری و از فعالان عرصه هنر معتقد است که باید با جان و دل از بیماران نگهداری کرد و در مواجهه با بیماران در بیمارستان مهربانترین و دلسوزترین بود.

 • موسوی زارع دانشجوی پرستاری نیشابور ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۰۷:۱۰

  به مناسبت فرا رسیدن روز پرستار؛

  عشق ورزیدن به بیماران، بارزترین ویژگی یک پرستار است

  موسوی‌زارع از دانشجویان فعال فرهنگی رشته پرستاری و از برگزیدگان هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، عشق ورزیدن به بیماران را بارزترین ویژگی یک پرستار عنوان کرد.

 • طیبه توپچی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۱۳:۲۳

  حضور دانشجویان علوم پزشکی در مسابقات مناظره کم رنگ است

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و از راه‌یافتگان به مرحله کشوری ششمین دوره مسابقات ملی مناظره گفت: حضور دانشجویان علوم پزشکی در مسابقات مناظره کم رنگ است و اطلاع رسانی کافی و نهادینه کردن شعار مسابقات در دانشگاه‌های علوم پزشکی در جذب دانشجویان به این رویداد ملی اثرگذار است.

 • دکتر مرجان نصیری اصل استاد دانشگاه علوم پزشکی قزوین ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۱۲:۳۲

  پژوهشگر برگزیده جشنواره پژوهشگر و فناور برتر کشور:

  فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشیم، اساس موفقیت ایده درست و تلاش زیاد است

  دکتر مرجان نصیری اصل پژوهشگر برگزیده کشور معتقد است: فرقی نمی‌کند در ایران باشیم یا جای دیگر، به هر حال برای رسیدن به هدف باید تلاش کنیم. چه بسا در کشورخودمان راحت‌تر به اهدافی که مد نظر داریم، برسیم. نمی‌توان با قطعیت گفت که حتما اگر از ایران برویم، موفق می‌شویم چرا که اساس موفقیت ایده درست و تلاش زیاد است و فرقی نمی‌کند، کجای دنیا باشیم.

 • مسابقات جهانی آرنیس در بلاروس ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۲:۰۴

  دارنده مدال طلای مسابقات جهانی هنرهای رزمی بلاروس:

  دانشجو در دوران دانشجویی نباید تک بعدی باشد

  زهره کشاورزیان، پرستار بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود و عضو تیم ملی کمیته آرنیس که توانست در مسابقات جهانی هنرهای رزمی- imgc – بلاروس در وزن منفی ۶۷ کیلوگرم مدال طلای مسابقات را از آن خود کند، گفت: دانشجویان و دانشگاهیان باید همواره در کنار تحصیل و فعالیت شغلی خود، مبادرت به فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و... متناسب باعلاقه و تخصص خود کنند و به عبارتی دانشجویان نباید در دوران دانشجویی تک بعدی باشند و صرفا به درس و تحصیل خود بپردازند بلکه می‌بایست در کنار کسب علم ودانش، به سایر فعالیت‌های ورزشی، هنری، علمی، فرهنگی و... بپردازند و از تک بعدی بودن پرهیز کنند.

 • حسین سلیمانی فارسانی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۱:۱۲

  برگزیده تندیس ملی فداکاری:

  اهداء خون ثمرات معنوی و سلامتی بسیاری برای فرد و جامعه در پی دارد

  دانشجوی برگزیده هفتمین آیین تندیس ملی فداکاری دانشجویان با اشاره به اینکه این تندیس را برای توجه به اهداء خون و کوشش در راه اطلاع‌رسانی در این حوزه دریافت کرده است، اهداء خون را دارای ثمرات بسیاری برای فرد و جامعه دانست.

 • دکتر عاصمی ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۰۹:۱۷

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان عنوان کرد:

  بروکراسی اداری، بزرگترین مانع پیش‌روی پژوهشگران جوان است

  دکتر عاصمی، از پژوهشگران برجسته فرهنگستان علوم پزشکی ضمن ذکر این نکته که بروکراسی اداری و وجود فرآیندهای غلط و غیر ضروری بزرگترین مانع پیش‌روی دانشجویان است، گفت: باید بروکراسی اداری پیش‌روی دانشجویان در حوزه پژوهش را کاهش دهیم؛ می‌شود برخی مراحل را در هم ادغام کرد تا روند تصویب طرح‌های پژوهشی سرعت بیشتری یابد. استادان نیز باید وارد عمل شوند و به دانشجویان راهنمایی بیشتر و موثرتری کنند.

 • آذین ابراهیمی ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۱:۵۰

  برگزیدگان از المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی می‌گویند؛

  شرکت در المپیاد علمی دید دانشجو را وسیع می‌کند

  نفر نخست حیطه فلسفه نهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم‌پزشکی، علاقمندی به رشته انتخابی را شرط کسب موفقیت در این المپیاد دانست و گفت: شرکت در این رویداد علمی، به وسعت دید دانشجویان علوم پزشکی در زمینه‌های علمی می‌انجامد.

 • برادران سعید نیا ۱۳۹۶-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۶

  دانشجویان رکورددار حل مکعب روبیک در کشور:

  مکعب روبیک تنها یک اسباب بازی نیست، یک ورزش هیجان انگیز است

  پارسا و پرهام دوقلوهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رکورددار ورزش روبیک در کشور: امروزه با وجود سازمان جهانی برای این ورزش و هم چنین استعداد هایی بسیار خوب، در ایران بسیاری از افراد این ورزش را یک بازی و مکعب روبیک را تنها یک اسباب بازی تلقی می کنند و شکل گیری همین تفکر باعث از رونق افتادن تدریجی اینگونه ورزش های مفید و هیجان انگیز شده است.

 • اتباع ۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۱:۰۳

  در گفت‌و گوی تفصیلی مفدا با نماینده اتباع دانشگاه علوم پزشکی قم مطرح شد:

  شهریه بالا و بلاتکلیفی بعد از فارغ‌التحصیلی چالش‌های پیش‌روی دانشجویان تبعه است

  به گزارش پایگاه خبری مفدا از قم، در جامعه امروز ما تعدادی از دانشجویان اتباع در دانشگاه‌های سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند که مشکلات ریز و درشت آنها در سال‌های اخیر سبب بروز نارضایتی بسیاری از آنان شده است به همین علت با طیبه حمیدی نماینده اتباع در دانشگاه علوم پزشکی قم که خود از اتباع کشور افغانستان است، پیرامون مشکلات آنها به گفت‌و گویی پرداختیم.

 • زهرا فراهانی ۱۳۹۶-۱۰-۰۶ ۱۱:۳۴

  دبیر خانه نشریات وزارت بهداشت مطرح کرد:

  لزوم حمایت مسئولان فرهنگی از نشریات دانشجویی، با اجرای قانون / فعالان "نشریات دانشجویی" دچار خودسانسوری هستند

  دبیر خانه نشریات وزارت بهداشت معتقد است؛ مهمترین حمایتی که مسئولان فرهنگی دانشگاه می‌توانند از "نشریات دانشجویی" داشته باشند، این است که قانون را در اصل خود برای "نشریات دانشجویی" اجرا کنند.

 • سید مصطفی حسینی قاری ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۲:۲۵

  سید مصطفی حسینی قاری برتر کشور مطرح کرد:

  لزوم ترویج و گسترش محافل تلاوت قرآن در جامعه

  سید مصطفی حسینی قاری بین‌المللی کشورمان و برگزیده سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور معتقد است باید محافل تلاوت قرآن رواج پیدا کند چراکه می‌تواند در جذب مردم و علاقه مند شدن جوانان موثر باشد.

 • علی اکبر فروغی ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۰۹:۴۴

  برگزیده جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی:

  پراکنده‌کاری از آسیب‌های نظام پژوهشی کشور است

  دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و از برگزیدگان بیست و چهارمین دوره جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، پراکنده کاری را از جمله آسیب‌های نظام پژوهشی کشور عنوان کرد.

 • محمد پورقاسم ۱۳۹۶-۰۹-۳۰ ۱۳:۱۱

  مدیر پایش برنامه‌ عملیاتی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

  هدف پایش برنامه عملیاتی سال ۹۷ تدوین برنامه عملیاتی بودجه محور است/ سندسازی در برخی دانشگاه ها به برنامه عملیاتی ضربه می زند

  مدیر پایش برنامه‌ عملیاتی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، برنامه عملیاتی را یک وظیفه حاکمیتی برای همه دستگاه‌های دولتی توصیف کرده و گفت: یکی از آفت‌های پایش برنامه‌عملیاتی بحث سندسازی است که به شدت به اهدف این برنامه آسیب می‌زند.

 • بهزاد یوسفی ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۱۰:۵۷

  دانشجوی پژوهشگر برگزیده و مولف کتاب "موانع پژوهش دانشجویی":

  دانشجوی علوم پزشکی نیازمند تحقیق و پژوهش به معنای کلاسیک آن است

  بهزاد یوسفی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: پرداختن به موانع موجود بر سر راه تحقیق و پژوهش دانشجویی، مستلزم پذیرفتن این گزاره است که دانشجوی علوم پزشکی نیازمند تحقیق و پژوهش به معنای کلاسیک آن است و جزو جدایی ناپذیر دانشجو در گروه پزشکی و پیش نیاز یادگیری دروس ضروری تعریف شده برای اوست.

 • زهرا شکری ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۵:۲۹

  دانشجوی رشته فیزیک دانشگاه الزهرا:

  بسیاری از آیات قرآن به موضوعات علمی برمی‌گردد

  دانشجوی شرکت کننده در رشته مداحی و دعاخوانی در سی و دومین جشنواره ملی قران و عترت گفت: رشته فیزیک رشته‌ای است که با خدا و قرآن سر و کار دارد. اگر آیه به آیه قرآن را با دقت بخوانیم و در آن ریز شویم و به جزئیات و مفاهیم دقت کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از آیات آن به یک موضوع علمی بر می‌گردد از نیروی جادبه زمین گرفته تا ستاره‌ها و کهشکشان‌ها. 

 • حسن هاشمی نسب ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۰:۴۵

  نفر برگزیده سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان مطرح کرد:

  لزوم ترویج فرهنگ قرآنی از طریق فعالیت‌های هنری/ پژوهش و عمل به قرآن بهترین وسیله برای رسیدن به مفاهیم قرآنی

  نفر برگزیده سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان با اشاره به اهمیت ترویج معارف قرآنی بر لزوم انتقال مفاهیم قرآنی از طریق ابزار هنری تاکید کرد.

 • مطهره قلندری ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۵:۵۳

  رتبه دوم رشته دعا و مناجات خوانی سی و دومین جشنواره قرآن و عترت:

  توصیه من به دانشجویان این است که استعدادهایشان را بشناسند و پیگیری کنند

  مطهره قلندری دانشجوی برگزیده در جشنواره ملی قرآن و عترت به دیگر دانشجویان توصیه کرد: اگر علاقه مندی و استعدادی در خود سراغ دارند آن را بشناسند و برای رشد و پیشرفت در آن پیگیری و تلاش کنند. دانشجوی علاقه مند به فعالیت‌های غیر درسی باید برنامه ریزی خوبی داشته باشد که بتواند بین درس و فعالیتش هماهنگی ایجاد کند.

 • فرشته حیدری ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۷:۳۵

  حافظ کل قرآن کریم و شرکت کننده در جشنواره ملی قرآن و عترت:

  هر کس وارد مسیر قرآن شود، خود قرآن کمکش می‌کند

  فرشته حیدری دانشجوی رشته مامایی گفت: قرآن هدایتگر است و هر کس در این مسیر وارد شود، خود قرآن کمکش می‌کند و بنابراین سختی و مشقتی هم ندارد. برای من حفظ قرآن و گوش دادن به آن همراه با لذت و آرامش است، قرآن حس وصف ناپذیری دارد که در بیان من نمی‌گنجد. وقتی کارهایم را با قرآن می‌آمیزم آن کار به بهترین شکل انجام می‌شود.

 • محمد حسن علیایی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۷:۳۲

  رتبه اول رشته نرم افزار و اپلیکیشن در جشنواره ملی قرآن و عترت:

  جشنواره قرآن و عترت فرصتی برای پیوند دادن دانشجویان فنی و مهندسی با قرآن و عترت است

  محمد حسن علیایی با تاکید بر این نکته که ارتباط با قرآن آرام‌بخش دل‌هاست، خاطر نشان کرد: توصیه می‌کنم دانشجویان تلاش کنند که به هر نحوی شده در یکی از بخش‌های جشنواره شرکت کنند و از این طریق ارتباط و پیوند خود را با فضای قرآنی حفظ کنند، ما دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی که شاید به لحاظ درسی کمتر در فضای قرآنی قرار داریم، از این طریق می‌توانیم خودمان را با قرآن و حدیث همراه کنیم و پیوند دهیم.

 • حکیم باشی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۳:۳۷

  داور سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان:

  باید فرهنگ قرآنی را با الگوسازی در جامعه نهادینه کنیم

  حسن حکیم باشی معتقد است برای رسیدن به جامعه قرآنی باید فرهنگ قرآنی را در جامعه نهادینه کنیم و این نیاز به بازنگری در سرفصل‌های فرهنگی در جامعه دارد.