نمایش همه
 • انتخابان ریاست جمهوری 96 ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۵۶

  انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ چه ویژگی هایی داشت؟

  انتخابات ریاست جمهوری در ایران در هر۱۲ دوره ای که برگزار شده، هر کدام مشخصات منحصر به فرد خود را داشته است. در این اینفوگرافی به ویژگی های انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اشاره شده است.

 • آداب تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۸:۳۸

  آداب تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان

  با آغاز ماه مبارک و نورانی رمضان روزه داران بیشتر به دنبال این هستند که با توجه به فصل گرما چه نوع تغذیه ای برای آنها مناسب تر است. در اینفوگرافیک زیر سعی شده به صورت مختصر و مفید به این نیاز روزه داران عزیز پاسخ داده شود.

 • طرح تحول نظام سلامت ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۹:۰۰

  دستاوردهای حوزه درمان در طرح تحول سلامت

  یکی از شاخص‌های مهم رفاه اجتماعی برخورداری از خدمات سلامت است و همه شهروندان ایرانی حق حیات، سلامت و کیفیت زندگی را دارند. دولت یازدهم طرح تحول سلامت را با هدف کاهش هزینه‌های درمانی مردم، افزایش دسترسی به خدمات سلامت و نیز بهبود کیفیت خدمات سلامت در بخش دولتی آغاز کرد و امروز با گذشت یک سال و نیم از این طرح، به دستاوردهای مهمی رسیده و اقدامات موثری در زمینه توسعه و بهسازی خدمات سلامت انجام شده است.اینفوگرافی حاضر برخی از اقدامات و دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت را در حوزه درمان نشان می دهد.

 • کتابخوانی و فضای مجازی ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۰۹

  کتابخوانی و فضای مجازی

  سایت‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ابزارهای جدیدی برای توسعه فرهنگ و هنر در یک جامعه اطلاعاتی هستند. ترویج کتاب‌خوانی از راه شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، یکی از محورهای جدید در این جامعه اطلاعاتی است.

 • اینفوگرافی 1 ۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۸:۵۳

  اینفوگرافیک/سازمان کشور های صادر کننده نفت- اوپک

 • رفسنجانی ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۲:۵۸

  گاهشمار زندگی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی

 • اینفوگرافیک ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۵:۴۸

  هنگام آلودگی هوا چه کنیم؟

  در هوای آلوده باید برخی مواد غذایی را مصرف کرد که خاصیت خنثی‌کنندگی مواد سمی موجود در هوا را داشته باشند. در این گرافیک اطلاع رسان به برخی از آنها اشاره شده است.ر

 • نعمت جوانی اینفوگرافی ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۵۵

  اینفوگرافی / نعمت بزرگ جوانی

  نعمت بزرگ جوانی؛ اهمیت جوانی، خطرات تهدید کننده جوان انقلاب، نقاط قوت قابل ستایش جوان، ویژگی های جوانان ایرانی و حرکات استکبار برای خارج کردن جوانان از صحنه مقاومت نعمت بزرگ جوانی؛ اهمیت جوانی، خطرات تهدید کننده جوان انقلاب، نقاط قوت قابل ستایش جوان، ویژگی های جوانان ایرانی و حرکات استکبار برای خارج کردن جوانان از صحنه مقاومت در آستانه ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، اقدام به بازخوانی بخشی از مهمترین بیانات رهبری پیرامون نعمت جوانی در قالب داده نما نموده است.

 • مدیریت فضای مجازی1 ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۳:۱۵

  اینفوگرافیک مدیریت زمان در فضای مجازی

  امروزه فضای مجازی با تنوع و تکثر همراه است و فارغ از شکل و فرمش برای مخاطب جذاب و گیرا به نظر می‌رسد. از آنجا که ما کشور مصرف‌زده‌ای داریم ورود آخرین فناوری‌ها به دلیل استقبالی است که خریداران و مخاطبان از آنها به عمل می‌آورند. وجود ۱۰۳ میلیون سیمکارت در دست مردم و مجهز بودن ۵۰ درصد گوشی‌ها به سیستم هوشمند، نشانه استفاده زیاد و قابل توجه از فضای مجازی در ایران است.

 • علل ابتلا به ایدز 1 ۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۲۳:۱۰

  به مناسبت هفته اطلاع رسان ایدز

  اینفوگرافی: 27هزار ایرانی چگونه به ایدز مبتلا شدند؟

  آمار مبتلایان به بیماری ایدز در کشورمان را بر اساس جنس، علت ابتلا و میزان رشد این بیماری در سال‌های اخیر، در این اینفوگرافیک ببینید.

 • آنفولانزا ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۵:۴۸

  اینفوگرافیک/با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  بیماری آنفلوآنزا یک عفونت حاد ویروسی دستگاه تنفسی است که در صورت سالم و فعال بودن سیستم ایمنی فرد مبتلا، عوارض بیماری بعد از طی دوره چند روزه تخفیف یافته و بهبودی کامل حاصل می‌شود. در اینجا ضمن مروری بر تفاوت‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا، به تشریح راه‌های پیشگیری بیماری آنفلوآنزا اشاره می‌شود.

 • فرمان دست شماست ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۵:۲۴

  اینفوگرافیک/ فرمان دست ماست!

  با توجه به اینکه اینترنت تبدیل به زبانی رایج٬ علی الخصوص بین جوانان شده است٬ یکی از مهمترین مسایلی که این روزها جامعه ما را تهدید می کند٬ شکسته شدن قبح ارتباط با نامحرم است.

 • سبک زندگی ایرانی ۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۷:۵۱

  اینفوگرافیک / سبک زندگی

  با توجه به اهمیت شیوه زیستن به عنوان یکی از ابعاد پیشرفت بشر با مفهوم اسلامی آن و لزوم برخورداری از امنیت روانی و اخلاقی و همچنین نقش مهم نهادهای فرهنگی در اشاعه فرهنگ اسلامی ایرانی اینفوگرافی سبک زندگی به همت فرهنگسرای گلستان تولید شد.

 • خود مراقبتی ۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۶:۳۵

  اینفوگرافیک/یک عمر سلامتی با خودمراقبتی

  براساس مطالعات علمی می‌توان 40 درصد کاهش مراجعه به پزشکان عمومی، 17 درصد کاهش مراجعه به پزشکان متخصص،50 درصد کاهش مراجعه به مراکز اورژانس، 50 درصد بستری در بیمارستان و 50 درصد غیبت از کار، را با خودمراقبتی کاهش داد.

 • آلودگی زیست محیطی ۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۶:۲۰

  اینفوگرافیک / نابودگری با پلاستیک های وطنی

  در کشور ما انفجاری در زمینه تولید و مصرف نایلون ها و ظروف یکبار مصرف رخ داده است. در حالی که بسیاری از کشورها مدت هاست رویکرد خود را در مورد استفاده از این مواد تغییر داده اند. در این اینفوگرافی می خوانید: اعدام محیط زیست با پلاستیک، زنگ خطر برای ایرانی ها، بلایی که پلاستیک ها بر سر ما می آورند؟، پلاستیک ها کجاها و چه چیزهایی در زندگی ما را دربرگرفته اند؟

 • چه زمانی بخوابیم ۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۶:۳۲

  بر اساس روایات؛

  اینفوگرافی/ چه زمانی بخوابیم ؟

  فرهنگ نیوز : خواب قسمت عمده ای از زندگی بشر را تشکیل داده است. دین جامع اسلام که برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه مشخصی دارد، در این زمینه نیز دارای دستورات مشخصی است که انسان می تواند با رعایت و عمل به این دستورات بیشترین بهره را از این موهبت خداوندی ببرد.

 • اینفوگرافی آلودگی هوا ۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۰:۰۹

  اینفوگرافی/ مرگ بیش از یک میلیون کودک بر اثر آلودگی هوا و ذات‌الریه

  بنابر اعلام یونیسف، ذات‌الریه (سینه پهلو) کشنده‌ترین بیماری عفونی در کودکان زیر پنج سال است که در سال ۲۰۱۵ باعث مرگ حدود یک میلیون کودک در سراسر جهان شد. حدود نیمی از مرگ و میرها به علت ابتلاء به ذات‌الریه ناشی از آلودگی هوا بوده است.

 • اینفوگرافی اربعین ۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۰:۰۱

  اینفوگرافیک/ حسین، وارث انبیای الهی

  هدف زیارت اربعین، بخشیدن حرکت و پویایی به عاشورا و خارج کردن این واقعه از انزوا و مخالفت با جداسازی آن از گذشته و آینده است؛ زیرا که همه خطر در این است که عاشورا فقط به یادبودهایی بدل شود و واقعه کربلا تنها برای کتاب‌ها و سیره‌نویسی و یا ذکر آن برای اجر و ثواب اخروی باشد.

 • کمبود آب ۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۰۹:۵۰

  اینفوگرافیک / بحران کم آبی در ایران

  در حال حاضر نزدیک به 1 میلیارد و 200 میلیون نفر با معضل کمبود فیزیکی آب مواجه هستند.

 • علت مرگ و میر در جهان ۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۰۹:۳۷

  اینفوگرافی/مهمترین دلایل مرگ و میر در ایران و جهان

  بحث آماری دلایل مرگ و میر یک جامعه از دیرباز برای مسئولان سلامت کشور و عموم مردم قابل توجه بوده است. در اینفوگرافی ذیل به آمارهایی از ایران و جهان به تفکیک انواع بیماری ها که منجر به مرگ می شود و همچنین آمار رفتارهای نامناسب زندگی و عوامل متفرقه که منجر به فوت افراد در ایران و جهان می شود، پرداخته شده است.

 • فضای مجازی ۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۱۱:۰۰

  والدین بخوانند

  اینفوگرافی/ فضای مجازی همراه با فرزندان

  فضای مجازی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رسانه های عصر حاضر شناخه می شود. با فرهنگ سازی و مدیریت در این حوزه می توان ضمن کاهش تاثیرات مخرب آن، از کارکردهای مفیدی که دارد، بهره برد. به گزارش فرهنگ نیوز، فضای مجازی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رسانه های عصر حاضر شناخه می شود. با فرهنگ سازی و مدیریت در این حوزه می توان ضمن کاهش تاثیرات مخرب آن، از کارکردهای مفیدی که دارد، بهره برد. بنابر توصیه های کارشناسان و پژوهش های انجام شده لازم است در این فضا نکات خاصی را رعایت کنیم که آن ها را در اینفوگرافی «فضای مجازی همراه با فرزندان» ویژه والدین باهم مرور خواهیم کرد.

 • آلودگی تهران ۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۳:۱۴

  اینفوگرافی/ مسئول آلودگی هوا از نگاه مردم کیست؟

  موسسه نظر سنجی دانش نوین ایرانیان(دانا) در جدید ترین نظرسنجی خود اقدام به بررسی نظرات شهروندان تهرانی درباره «آلودگی هوای پایتخت» پرداخته است. به گزارش فرهنگ نیوز، بر اساس این نظرسنجی، بیشتر شرکت کنندگان در پاسخ به این سوال که «علت اصلی آلودگی هوای تهران را چه می دانید؟» اظهارداشته اند که «خودرودها»اصلی ترین عامل آلودگی هوای تهران هستند.

 • اربعین فرعی ۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۹:۲۵

  اینفوگرافی / آداب مداحی اهل‌بیت (ع)

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «مداحی اهل‌بیت (علیهم‌السلام)» را یکی از ابزارهای ویژه در برابر «جنگ نرم دشمن» می‌دانند.به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) مجموعه توصیه‌های رهبر انقلاب درباره مداحی و هیئت‌داری را در اطلاع‌نگاشت «آداب مداحی اهل‌بیت (علیهم‌السلام)» منتشر شده است.

 • اینفوگرافی مسجد فرعی ۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۹:۰۴

  اینفوگرافی | مسجد طراز اسلامی

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار ائمه جماعات مساجد استان تهران: «مسجد میتواند پایگاه همه‌ی کارهای نیک باشد. ۹۵/۵/۳۱» چنین مسجدی همـان مسجد طـراز اسلامی است که پایگاه اطـلاع‌رسـانی رهبر انقلاب ویژگی‌ها و الزامات آن را در این اطلاع‌نگاشت مرور می‌کند.